ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kocaeli Cimnastik Kulübü’nün Başiskele’deki tesisleri hizmete girdi

Kocaeli Cimnastik Kulübü’nün Başiskele’deki tesisleri hizmete girdi
4 Ekim 2022
646
A+
A-

Türkiye’de özel tesisler alanında ikinci sırada yer alan Kocaeli Cimnastik Kulübü’nün Başiskele’deki modern dev tesisin açılış törenine protokolün ilgisi büyüktü.

Cimnastik Kulübü'nden görkemli açılış - Çağdaş Kocaeli Gazetesi

Törene Dünya Cimnastik Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Türkiye Federasyon Başkanı Suat Çelen de katıldı.

PROTOKOLÜN İLGİSİ OLDUKÇA FAZLAYDI

Pandemi sebebiyle açılışı ertelenen Kocaeli Cimnastik Kulübü’nün Başiskele’de inşa ettiği spor salonu, protokolün ve sporcuların da yoğun ilgi gösterdiği görkemli bir törenle açılışı gerçekleştirildi.

HAVUÇ: HER TÜRLÜ ZORLUĞUN ÜSTESİNDEN GELDİK

Kocaeli Cimnastik Kulübü Başkanı Tolga Havuç, yaptığı açılış konuşmasında, kulüp başkanlığı yapmak isteğiyle çıktığı bu yolda bir tek öğrenci bulamazken, bugün binlerce öğrenciye eğitim verir duruma geldiklerini söyledi.

Tolga Havuç, 2011 yılından itibaren resmileştiklerini ve 2022 yılına kadar Kocaeli Cimnastik Kulübü’nü istedikleri en üst seviyelere yükselttiklerini belirtti.

Türkiye’de en detaylı projeyi Kocaeli Cimnastik Kulübü olarak hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Tolga Havuç, şuanda çalışmalarının aralıksız olarak devam ettiğini dile getirdi.

Kocaeli Cimnastik Kulübü Başkanı Havuç, ” pandemiyle birlikte maalesef bizler de kulüp olarak 12 yıllık sporcularımızdan kayıplar yaşadık. Bu tesisin temellerini attıktan bir ay sonra pandemi başladı. En büyük hedefimiz Mersin’deki olimpiyatların Kocaeli’nde yapılması ve Recep Topaloğlu Spor Salonu’na da bu doğrultuda gelecekte cimnastik branşında olimpiyatlara ev sahipliği yaptırmak istiyoruz” dedi.

“Bir diğer hedefimiz de burada eğitim alan çocukların milli takıma girmesi” diyen Başkanı Tolga Havuç, “Projelerimize idarecilerimizin haricinde iş insanlarımızın da desteklerini bekliyoruz. İş adamlarımızın da destekleriyle büyümesini ve dünya standartlarına gelmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇOK ÖNEMLİ ÇALIŞMALARIMIZ VAR

KASKF Başkanı Murat Aydın “Amatör spor olarak yaklaşık 600’e yakın spor kulübümüz, 400.000 üzerinde sporcumuz var. Bizler gerçek anlamda Kocaeli’ nin her bölgesinde her noktasında çok önemli çalışmalar içerisindeyiz.  12 ilçemiz ve ilçe belediye başkanlarımızın özellikle yereldeki tüm spor kulüplerimize ve sporcularımıza yapmış oldukları desteklerde önemli. Biz birlikteliğimizle bu büyüklüğü sağlıyoruz. Tolga başkanımızda Türkiye’ye mal olacak ve Türkiye’ye örnek olacak bir profesyonel çalışma gerçekleştirdi. Ben de Tolga kardeşimize ve ekibine, destek verenlere buradan teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

SPOR’A HERKESİN DESTEK VERMESİ GEREKİYOR

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet “Bu kentte yaşayan önce bireyler olarak sıfatımız görevimiz ne olursa olsun, bu kente yaşayan yurttaşlar olarak elbirliği ile bu tür yatırımlara destek vermek gerekiyor.  Güzel bir tesisi kazandırdığınız için sayın başkanı şahsında bütün yönetim kurulu üyelerine emek veren herkese sonsuz teşekkürler.  Çocuklarımızın sporun her dalında başarılı olmasını diliyorum ve son olarak velilerimizi anne babalarımızı da kutlamak istiyorum. Çünkü çocukların özgüvenli bireyler olarak yetişmesi onların başarılı sporcular olması için anne babaların destek vermesi çok önemli” dedi.

Dev tesisin açılışı görkemli oldu - Demokrat Kocaeli

KENDİSİNİ TEBRİK EDİYORUM”

Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü “Tolga kardeşimi uzun zamandır tanırım. Kağıtspor’da yöneticilik yaptığım dönemlerden beri jimnastik adına kurduğu hayalleri biliyordum. Bana bu projeyi anlattığında her zaman yanındayız dedim.  Pandemi biraz onu yordu.  pandemi zamanları biraz enerjisinin düştüğünü hissettiğim zamanlar olmuştu fakat bugün bu eserin önündeyiz. Kendisini tebrik ediyorum. Bu projeyi destekleyen herkese, şehrimize böyle güzel bir salonu kazandırdıkları için sizlerin huzurunda şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkan vekili Yaşar Çakmak, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü,  Dünya jimnastik Federasyonu Başkan yardımcısı ve Türkiye Federasyonu Başkanı Suat Çelen de birer konuşma yaptı.

Yapılan konuşmaların ardından kurdele kesildi ve Kocaeli Cimnastik Kulübü’ne ait spor salonu görkemli bir törenle faaliyete geçtiğini tüm kamuoyuna duyurdu.

Türkiye Cimnastik Federasyonu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit ve Başiskele Belediyeleri ile gönüllü yatırımcıların da desteğini alan amatör kulüp, Başiskele’de sanayi tesisleri arasındaki 1 dönüm araziye, 1,5 yıl önce, içinde aletler ve minder havuzlarının yer aldığı cimnastik alanı ile üst katlarda kafeterya, pilates ve diğer branşlar için salon bulunuyor.

[UHA Haber Ajansı, 04 Ekim 2022]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.