ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Kahramanmaraş’ta, “Kentsel Tasarım Projesinde Etaplar Hızla İlerliyor”

Kahramanmaraş’ta, “Kentsel Tasarım Projesinde Etaplar Hızla İlerliyor”
20 Aralık 2023
32
A+
A-

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, şehir merkezi kentsel tasarım uygulama çalışmalarının hızla devam ettiğini belirterek, 10 bin konut ve iş yerinin inşa edildiğini açıkladı.

UHA / İnternational News Agency

Türk bayrağı ve Atatürk siluetiKahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, UHA Haber’den Gazeteci Veysel KAVRAYAN‘a yaptığı açıklamaya göre, şehir merkezi kentsel tasarım uygulama çalışmaları kapsamında Trabzon Caddesi, Müftülük Meydanı, Cahit Zarifoğlu Caddesi ve Zübeyde Hanım Bulvarı’nı kapsayan alanda da çalışmalar hızla devam ediyor.

Yeni Kahramanmaraş vizyonu doğrultusunda altyapıdan ulaşıma, üstyapıdan kalıcı konutlara, köy evlerinden sosyal tesislere tüm alanlarda çalışmaların hummalı bir şekilde sürdüğünü belirten Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı koordinesinde şehir merkezinde hayata geçirilen Kentsel Tasarım Projesi’nin de hızla yükseldiğinin altını çizdi.

Başkan Hayrettin Güngör, şunları söyledi:

“Proje kapsamında; Azerbaycan Mahallesi, Büyükşehir Belediyesi arkası ve Valilik karşısında kalıcı konut ve iş yerlerinin inşası sürerken, Müftülük Meydanı, Cahit Zarifoğlu Caddesi ve Zübeyde Hanım Bulvarı’nın kesiştiği U parsel adı verilen alanda da kentsel tasarım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. U parselde zemin hazırlıkları hummalı bir şekilde devam ederken bölgeye toplam binin üzerinde konut ve iş yeri kazandırılarak Trabzon Caddesi, Cahit Zarifoğlu Caddesi ve Zübeyde Hanım Bulvarı eski canlılığına kavuşturulacak”.

Şehir Merkezine 10 Bin Konut ve İş Yeri Kazandırılacak

Kentsel Tasarım Projesi kapsamında sahada yürütülen çalışmaların hız kazandığını vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız tarafından sürdürülen Kentsel Tasarım Projesi kapsamında alanda yürütülen inşa çalışmalarının hız kazandığını anlattı.

.Azerbaycan Devleti tarafından Hayrullah Mahallesi’nde hayata geçirilen bin bağımsız bölümlük Azerbaycan Mahallesi’nin inşasının da hızla sürdüğünü ifade eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Büyükşehir Belediyesinin arkasında bulunan eski üniversite yerleşkesinde yıkım çalışmalarının da tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Hükümet Bulvarı’nda Emlak Konut tarafından gerçekleştirilen çalışmalar da hummalı bir şekilde ilerliyor. Müftülük Meydanı, Cahit Zarifoğlu Caddesi ve Zübeyde Hanım Bulvarı’nın kesiştiği U parsel olarak tabir ettiğimiz alanda da kentsel tasarım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bu alanda toplam binin üzerinde bağımsız bölüm inşa edilecek. Kentsel Tasarım Projesi kapsamında şehir merkezimize ise 10 binin üzerinde konut ve iş yeri kazandırılacak. Etaplar halinde sürdürülen çalışmalar sağlıklı bir şekilde ilerliyor. Peyzajı ve mimarisiyle şehrimize değer katacak çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Ev Sahipliğinde “Liseli Şefler Yarışıyor” Yemek Yarışması Finale Yaklaşıyor

Gazeteci* Veysel KAVRAYAN

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.