ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İzmir Seferihisar’da ‘’Ellerimizi Kirletelim Doğayı Değil’’ etkinliği

İzmir Seferihisar’da ‘’Ellerimizi Kirletelim Doğayı Değil’’ etkinliği
9 Haziran 2023
91
A+
A-

İzmir’in Seferihisar ilçesinde ‘Dünya Çevre Günü’ haftası kapsamında, denize sıfır konumu ile eşsiz Ege manzarasına sahip Royal Teos Ther Cılınıc&SPA ve Seferihisar Belediyesi iş birliğiyle çevre gönüllülerinin de katıldığı ’Ellerimizi Kirletelim Doğayı Değil’ konulu bir etkinlik düzenlendi.

UHA / İnternational News Agency

  Uluslararası Haber Ajansı (UHA) Muhabiri Gül KABACAOĞLU’nun Seferihisar’dan bildirdiğine göre, Seferihisar Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ile Royal Teos Thermal Resort’un işbirliğiyle ilk etap Büyük Akkum plajında, ’Ellerimizi Kirletelim Doğayı Değil’’ etkinliği kapsamında çevre temizliği gerçekleştirildi.  

Seferihisarlı çevre gönüllüleri doğa için seferber oldu

Ellerimizi Kirletelim, Doğayı Değil” diyen çevre gönüllüleri, sabah saatlerinde mavi bayraklı Büyük Akkum plajında bir araya geldi.

Temizlik etkinliğine, Seferihisar Belediye Başkan Yardımcıları Yelda Celiloğlu ve Nuriye Hepterlikçi’nin yanı sıra, Royal Teos Yönetici ve Personelleri ile Çevre Muhafızlığı sertifikalarını kazanan minikler ve gönüllü vatandaşlar hep birlikte plajı temizledi.  

Resim önizlemesi

Sahil boyunca biriken çöpleri toplayan Seferihisar çevre gönüllüleri, “En büyük temizlik kirletmemek” mesajı verdi.

Proje gönüllüleri, ‘’Ellerimizi Kirletelim Doğayı Değil’’  ve ‘’En Büyük temizlik kirletmemektedir’’  Sloganıyla yola çıktıklarını belirterek, en kıymetli değerimiz olan doğayı temiz tutmak olduğunu ve  bir sonraki etkinliklere tüm Seferihisar halkını davet etti.  

Resim önizlemesi

‘Ellerimizi Kirletelim Doğayı Değil’ konulu etkinliğin yanısıra yetkililer tarafından vatandaşlara çevre bilinci konusunda bilgilendirme yapıldı ve daha sonra katılımcılara, Royal Teos’un özel olarak hazırlamış olduğu ikramlar sunuldu.

Etkinlik ile ilgili değerlendirmede bulunan Royal Teos Thermal Resort Clinic & Spa Kalite ve Eğitim Müdürü Kuntay CENGİZOĞLU da yaptığı konuşmada; “Royal Teos olarak; Seferihisar ve Antik Teos Kentinin hak ettiği değere kavuşması ve tanıtılması için etkinliklerimizin ilkini Seferihisar Belediyesi ile birlikte gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. 

Kuntay CENGİZOĞLU konuşmasında ayrıca; “Seferihisar Belediyesi’ne, Royal Teos Yönetim Kurulu Eş Başkanımız Sayın İbrahim LEPİEV’e, Yönetim Kurulu Eş Başkan Vekilimiz Sayın Semih SALNUR’a ve Seferihisar’ımızın tüm çevre gönüllülerine bizlere verdikleri desteklerden ve seferihisar’a katkılarından dolayı huzurunuzda tekrar teşekkür ediyoruz” şeklinde kaydetti. 

Halk kendinden olanı bilir!

 Gazeteci* Gül KABACAOĞLU

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.