ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
11:01 Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Erkılınç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı mesajı
10:55 Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde gerçekleşen bir düğünde, takılar hayıra dönüştü
10:22 Çukurova Uluslararası Havalimanı 10 Ağustos’ta açılıyor…
00:55 Biden’ın kararı sonrası Demokrat Parti’de Harris hareketliliği: “24 saatte 81 milyon dolar bağış toplandı”
00:50 Muğla Valisi Dr. İdris Akbıyık’ın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı
00:43 TBMM Başkanı Kurtulmuş, Rasim Özdenören’in vefat yılı sebebiyle mesaj yayımladı
00:39 TÜİK’in en yüksek istihdam ve en yüksek kazanç sağlayan üniversite bölümleri raporu bize neler söylüyor?
00:38 Netanyahu: “Rehinelerin serbest bırakılması için anlaşmayı ilerletebileceğimize inanıyorum”
00:37 Son zamanlarda artan telefon patlamalarına karşı uzmanlardan uyarı
00:33 Uygulanmayan bir kanun: 4207
00:31 Devlet Koruması Altındaki Çocuklardan Teknoloji Başarısı
00:30 Bahçeli: “Biden’in gidişi bir müjdedir, Netanyahu’nun gidişi de ikinci müjde olacaktır”
00:28 “Erdoğan’ın Moskova’da Esat ile görüşmesi gibi bir plan yok”
00:28 İzmir ​Büyükşehir’den yaşlı ve engellilere sıcak yemek
00:25 Kamala Harris’in Demokrat Parti’nin başkan adayı olarak öne çıkması Türkiye’de nasıl yorumlandı?
00:22 Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı İşler’den ‘Nerede bu turistler?’ sorusu
00:18 Trump’a suikast girişiminin ardından Gizli Servis Direktörü’nden istifa kararı
00:17 Yarının Adana’sı 5 yıllık strateji planı için çalışmalar başladı
00:13 (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Trendyol Süper Lig’i UHA Haber’e değerlendirdi
00:08 Aralarında kırmızı kategorideki Yusuf Kalkan’ın da olduğu 4 terörist etkisiz hale getirildi
TÜMÜNÜ GÖSTER →

İSO’nun İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Birlikte, Şırnak Valiliği, Şırnak TSO ve Şırnak İl Müdürlüğü ile Yaptığı Mesleki Eğitim ve İş Birliği Protokolü’nün İlk Çalışma Toplantısı Şırnak’ta Yapıldı

İSO’nun İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Birlikte, Şırnak Valiliği, Şırnak TSO ve Şırnak İl Müdürlüğü ile Yaptığı Mesleki Eğitim ve İş Birliği Protokolü’nün İlk Çalışma Toplantısı Şırnak’ta Yapıldı
10 Temmuz 2024
7
A+
A-

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO), İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle birlikte, Şırnak Valiliği, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası (Şırnak TSO) ve Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzaladığı İSO Mesleki Eğitim İş birliği Protokolü’nün ilk çalışma toplantısı Şırnak’ta yapıldı.

Çalışma toplantısı kapsamında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Mücahit Yentür, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Medet Ekşi ve İSO Genel Sekreter Yardımcısı Hakan Çoban önceki gün Şırnak’a gitti. Burada Şırnak Valisi Cevdet Atay ve Şırnak TSO Başkanı Osman Geliş ile de bir araya gelen, İstanbul’dan okul öğretmenlerinin de içinde bulunduğu heyet, daha sonra protokol kapsamında Şırnak’ta birlikte çalışılacak olan paydaşlara bir sunum yaptı.

Beş yıldır İSO MEİP’in İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle yaptığı çalışmalar hakkında Şırnak TSO ve Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve kentin meslek liselerinin müdürlerine bugüne kadar yapılan çalışmalar ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Önümüzdeki dönemde protokol kapsamında yapılacak olan çalışmaların da yol haritası belirlendi. Toplantı sonrasında Şırnak Valisi Cevdet Atay, Şırnak TSO Başkanı Osman Geliş, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Kayış’a, ve Şırnak Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın’a nezaket ziyareti de yapıldı.

Geçen ay İSO Meclis Üyesi sanayicilerin Şırnak-Hakkari seyahati sırasında, atılan en önemli adımlardan biri bu protokolün imzalanması olmuştu. Şırnak Valiliği’nde Şırnak Valisi Cevdet Atay, İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş, Şırnak İl Mili Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür’ün imzalarıyla başlayan ‘İSO Mesleki Eğitim İşbirliği Projesi’ (İSO MEİP) Protokolü töreninde İSO Başkanı Bahçıvan özetle şunları söylemişti:

“Beş yılı aşkın bir süredir İSO Mesleki Eğitim İşbirliği Projesi “İSO MEİP”i, paydaşlarımızın katkılarıyla yürütüyoruz. Bu proje ile İstanbul’daki 44 meslek lisesinde 150’yi aşkın sanayicimizle kapsamlı, yenilikçi, katılımcı ve sonuç odaklı bir model yarattık.” dedi.

İstanbul’da başlatılan ve somut sonuçlara ulaşmaya başlayan mesleki eğitim-sanayi iş birliği modelinin tüm şehirlere örnek olması konusunda özel bir çaba sarf ettiklerini kaydeden Erdal Bahçıvan, “Şırnak, mesleki ve teknik eğitimde 12 bini aşkın öğrencisi, bine yakın öğretmeni ve oda üyelerinin faaliyet gösterdiği neredeyse her alanında eğitim veren 27 meslek lisesiyle ciddi bir potansiyel barındırıyor. Bu çerçevede, İSO olarak Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası’na mesleki eğitim sanayi iş birliği konusunda tüm bilgi ve deneyimimizi memnuniyetle aktarmaya hazırız. İmzalanan mesleki eğitim sanayi iş birliği protokolü de bu güzel iş birliğinin ilk adımıdır.”

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.