ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İnci Gold dijitaldeki gücüyle İstanbul Jewelry Show’un en yenilikçi markası 

İnci Gold dijitaldeki gücüyle İstanbul Jewelry Show’un en yenilikçi markası 
10 Ekim 2022
1.138
A+
A-

Kuyumculuk alanındaki en köklü markalardan İnci Gold, mücevher sektörünün en önemli fuarı olarak kabul edilen 52’nci İstanbul Jewelry Show’a göz kamaştırıcı tasarımlarıyla ‘merhaba’ dedi. İnci Gold’un dijital uygulaması, fuarın ilk gününden itibaren uluslararası pek çok ziyaretçinin ilgi odağı oldu.  

TÜRKUAZ Uluslararası Haber Ajansı (TÜHA)nın haberine göre, Dünyada en fazla takip edilen fuarların başında gelen İstanbul Jewelry Show, 52’nci kez tüm görkemiyle kapılarını açtı.

Doğu Avrupa’dan Yakın Doğu’ya, Rusya’dan Kuzey Afrika’ya, BDT ülkelerinden Orta Doğu’ya yoğun bir katılımın gözlendiği fuarda, kuyumculuk sektörünün köklü markalarından İnci Gold da en ilgi gören markalardan biri oldu. İnci Gold, inovatif ve şık tasarımlarını sergilendiği fuarda, dijital uygulamasıyla da büyük beğeni kazandı.  

İnci Gold Genel Müdürü Cüneyt Kurtulmuş: Dijitalleşme ile mücevher sektörü farklı ve cezbedici yenilikler sunmalı - Yeni Şafak

[İnci Gold Genel Müdürü Cüneyt Kurtulmuş]

Ülke ekonomisine değer katan en önemli etkinliklerden biri 

Fuarla ilgili değerlendirmede bulunan İnci Gold Genel Müdürü Cüneyt Kurtulmuş, “Türkiye ekonomisine katma değer yaratan sektörümüz, geniş bir coğrafyaya yayılan böylesine büyük uluslararası fuarlarla daha da önem kazanıyor. Bizler de sektör temsilcisi olarak gururla ülkemizi temsil ediyoruz. Bu yıl bir ilki hayata geçirerek mücevher alanında dijital ihracat dönemini başlatmak istiyoruz. Çok güzel geri dönüşler almaya devam ediyoruz.  İnci Gold uygulamamızı, gerçekleştireceğimiz yeni iş birlikleri ile yurt dışında hizmete sunmayı ve ülkemizin dünya kuyum sektöründeki konumunu daha da ilerilere taşımayı hedefliyoruz” dedi.   

Resim önizlemesi

İnci Gold dijital uygulaması ile sektörde bir ilki hayata geçirdi  

İnci Gold’un 2022 yılı içerisinde hizmete sunduğu dijital uygulaması, kullanıcılarına kendi özgün tasarımını oluşturma imkanı sağlıyor. 30 yılı aşkın üretim tecrübesi ve teknoloji yatırımlarıyla kuyumculuk sektöründe çığır açan İnci Gold’un yenilikçi uygulaması, kullanıcılara yaklaşık 1.500 farklı model arasından seçilen ürünün taş ve altın rengini, ayarını, ölçüsünü tasarlayıp son halini çeşitli açılardan görerek satın alma fırsatı sağlıyor. 

HABER : Sinem UYANIK

 ***

EDİTÖRE NOT: 

1992 yılında Adnan Kurtulmuş, Erol Kurtulmuş ve Erkan Kurtulmuş kardeşler tarafından kurulan İnci Gold, 30 yıldan bu yana hayata geçirdiği kendi tasarımlarıyla sektörde önemli bir yer edinmiş bulunuyor. Türk kuyum sektörünün önde gelen değerli takı üreticilerinden olan İnci Gold, sektörünü çok iyi tanıyan, bu doğrultuda teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak pres, döküm ve CNC gibi üretim teknolojilerine yaptığı yatırımlarla müşteri ihtiyaç ve beklentilerine cevap veriyor. Ürünlerini zamanında ve üstün kalite standartlarında oluşturan firma, her ay 200 yeni ürünün tasarımını hayata geçiriyor. ‘İnci takıda birinci’ sloganını benimseyen İnci Gold, ihracat çalışmalarıyla da ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. ABD’den Japonya’ya, Avustralya’dan Güney Afrika’ya, Hong Kong’tan Portekiz’e kadar 38 ülkeye ihracat yapan firma, yurt dışı faaliyetlerini 14 yıldır aralıksız sürdürüyor. Firma, yıllık kuyum ihracatının 5 milyar dolar olduğu Türkiye kuyumculuk sektöründe, 15 milyon dolar değerindeki yaklaşık bir ton ürünün ihracatını gerçekleştiriyor. 2009 yılında Türkiye’nin ilk 10 ihracatçı firması arasına giren İnci Gold’un, aynı zamanda Türkiye İhracatçılar Birliği, Ticaret Odası ve İstanbul Sanayi Odası’na üyelikleri de bulunuyor.  

[UHA Haber Ajansı, 10 Ekim 2022]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.