ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İletişim Başkanı Altun, İsrail’in Gazze’ye saldırısında yardım görevlilerinin öldürülmesini kınadı

İletişim Başkanı Altun, İsrail’in Gazze’ye saldırısında yardım görevlilerinin öldürülmesini kınadı
3 Nisan 2024
3
A+
A-

TRT TÜRK yeni banner

İletişim Başkanı Altun: “İsrail, uluslararası toplumun hafızasında derin iz bırakan insan hakları ihlallerine son vermeli, işlediği savaş suçlarından sorumlu tutulmalıdır”

UHA / İnternational News Agency

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından Türkçe ve İngilizce olarak yaptığı açıklamada, Gazze’de insani yardım çalışmaları yapan ABD merkezli uluslararası yardım kuruluşu World Central Kitchen (WCK) çalışanlarının, İsrail’in saldırısında öldürülmesini kınadı.

İletişim Başkanı Altun, açıklamasında, uluslararası toplum masum Filistinliler’i korumada başarısız olurken İsrail’in soykırım eylemlerini ve uluslararası hukuk ihlallerini sürdürdüğünü belirtti.

İsrail’in son saldırısında Gazze’ye insani yardım ulaştıran uluslararası yardım görevlilerini hedef aldığını ifade eden İletişim Başkanı Altun, şunları kaydetti:

“Türkiye olarak World Central Kitchen yardım çalışanlarının ailelerine en derin taziyelerimizi iletiyor ve bu vahşi saldırıyı kınıyoruz. İsrail, uluslararası toplumun hafızasında derin iz bırakan insan hakları ihlallerine son vermeli, işlediği savaş suçlarından sorumlu tutulmalıdır. Gıdanın silah olarak kullanıldığı Gazze’de insani yardımın ulaştırılması, baş gösteren kıtlığın önlenmesi için hayati öneme sahiptir. İsrail’in Gazze’deki vahşeti karşısında insan vicdanının gücünü yansıtan insani yardım çalışanlarının çabalarını her zaman hatırlayacağız.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.