ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İletişim Başkanı Altun: Filistin halkının insanlık onuru alçakça çiğneniyor

İletişim Başkanı Altun: Filistin halkının insanlık onuru alçakça çiğneniyor
12 Mayıs 2021
359
A+
A-

UHA HABER / İletişim Başkanı Altun, İsrail’in ABD Büyükelçiliğinden yapılan, “Saldırılarımız kendimizi korumak için” yönündeki açıklamaya sert tepki gösterdi. Altun, açıklamanın gerçekleri çarpıtmaya yönelik olduğunu vurguladı.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Filistin topraklarının İsrail tarafından işgal edildiğini ve yağmalandığını hatırlattı.

Masum sivillerin temel insan haklarından mahrum bırakıldığını; kadın, çocuk ve yaşlıların her gün tacize uğradığını, bir halkın insanlık onurunun alçakça çiğnendiğini söyledi.

“Türkiye Filistinlilerin yanında olacak”

Altun, İngilizce paylaştığı mesajında, “Bir mübarek mabedin üstelik o dinin en kutsal günlerinden birinde saldırıya uğradığını düşünün. Vatikan’a giden hacıların silahlı kuvvetler tarafından desteklenen fanatikler tarafından saldırıya uğradığını düşünün. New York’taki Noel veya Hanuka törenlerinin şiddet nedeniyle kesintiye uğradığını düşünün” açıklamasını yaptı.

İsrail askerlerinin küçük bir çocuğu gözaltına aldığı fotoğrafı da paylaşan Altun,
“Müslümanlar Mescid-i Aksa’yı savunacak, Türkiye Filistinlilerin yanında olacak” dedi.

***

Neden https://www.uhahaberajansi.com/?

Bağımsız bir haber ajansı olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir ajans gazeteciliğini hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün  https://www.uhahaberajansi.com/’a Abone Ol.

https://www.uhahaberajansi.com/; seninle güçlü, seninle özgür!

[UHA Haber Ajansı, 12 Mayıs 2021]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.