ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Huzur ve Güvenliğe Vurulmak İstenen Terör Prangası Kırılıp Atılmıştır” dedi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Huzur ve Güvenliğe Vurulmak İstenen Terör Prangası Kırılıp Atılmıştır” dedi.
18 Aralık 2023
12
A+
A-

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Huzur ve Güvenliğe Vurulmak İstenen Terör Prangası Kırılıp Atılmıştır” dedi.

 UHA / İnternational News Agency  

Türk bayrağı ve Atatürk siluetiTerörü ülke gündeminden çıkarmak Yeni İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'dan ilk değerlendirme! - Haber 7 GÜNCELiçin kararlı olduklarının altını çizen İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, konuşmasına şöyle devam etti:
“40 yılı aşkın süredir ülkemizin birliğine ve beraberliğine kasteden, 40 bini aşkın vatan evladımızı şehit eden, hain Bölücü Terör Örgütü’ne karşı yürütülen operasyonlarla güvenlik güçlerimizin ortaya koyduğu alan hakimiyeti neticesinde terör, hamdolsun bitme noktasına geldi. Kapsamlı bir model olarak çerçevesi çizilen ve ‘tehdidi kaynağında yok etme’, ‘olay sonrası değil kesintisiz operasyon’, ‘yerli ve milli kaynaklarla yüksek beşerî ve teknik kapasite kullanımı’ ile ‘teröre karşı mücadele yanında terörizme karşı mücadele’ gibi 4 temel unsur üzerine inşa edilen güvenlik konsepti hamdolsun, başarıyla uygulanmış ve sonuç alınmıştır. Biz, bin yıldır bu toprakları aynı inançla, aynı ferasetle yoğurmuş bir milletiz. Kardeşliğimiz, birliğimiz ve beraberliğimiz; aramıza nifak tohumu ekmek isteyenlerin heveslerini her daim kursaklarında bırakmıştır ve bırakmaya da devam edecektir. Terör, aziz milletimizin refahına, gelişmesine, kalkınmasına, istihdama, huzur ve güvenliğimize vurulmak istenen bir prangadır. Hamdolsun bu pranga kırılıp atılmıştır.”

“Güvenlik Bir Kamu Hizmeti Olarak Yeniden Yapılandı”

Güvenlik kavramını sadece devlet mekanizmalarını korumak olarak değerlendiren anlayışın değiştiğine vurgu yapan İçişleri Bakanı Yerlikaya, “AK Parti öncesinde, güvenliği sadece devlet mekanizmalarını korumak şeklinde değerlendiren anlayış değişmiştir. Güvenlik; bir kamu hizmeti olarak, demokrasiden güç alarak, milletimizi koruyan bir anlayışla yeniden yapılandırılmıştır. Vatandaşımızın geleceğe huzurlu bakması, Her türlü hak ve menfaatlerini tam güvende hissetmesi Türkiye Yüzyılı’nın en önemli esaslarından biridir.” ifadelerini kullandı.

“Milletimiz Çıktığımız Bu Yolda Bizi Hiç Yalnız Bırakmadı”

Terör ve terörizme karşı büyük başarılar elde ettiklerini ifade eden İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, terörden arındırılmış bir Türkiye için yola çıktıklarını ve Türk milletinin de bu yolda kendilerini asla yalnız bırakmadığını belirtti.
İçişleri Bakanı Yerlikaya, şunları kaydetti:
“AK Parti hükümetlerimizin, 21 yıldır devam eden istikrarlı politikaları, Cumhur İttifakı ortaklarımızın kararlılığı, milli bir duruş sergileyen tüm siyasi partilerin desteğiyle teröre ve terörizme karşı şükürler olsun büyük bir başarı elde ettik. Biz bu yola, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’yu terörden arındırmış, kalkınmış, müreffeh bir Türkiye için çıktık. Bu yolda aziz milletimiz bizi, hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Terörle mücadelemizi ara vermeden sürdüreceğiz. Terörün finansmanıyla mücadelemizi derinleştireceğiz. Terör örgütlerinin demokratik mekanizmaları istismarına karşı, demokrasiyi ve hukuku güçlendirmeye devam edeceğiz.” (TBMM)
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.