ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Hamas – Gazze hayır vesilesi oldu ve olacak!

Hamas – Gazze hayır vesilesi oldu ve olacak!
31 Aralık 2023
9
A+
A-

Gazze ile ilgili elemimizi artıran haberler öylesine çokki açıkcası bizim yazmaya ve konuşmaya takatimiz kalmadı.

UHA /  İnternational News Agency

Türk bayrağı ve Atatürk siluetiUHA Haber’in ‘MİRATHABER.COM’dan aktardığı haberine göre, Korkuları, şehitleri, enkaz yığını olan evleri-işyerleri, açlıkları, susuzlukları ve bununla birlikte hastalıkları ile Gazzelilerin yaşadığı mezalimi insanlık görmeye ve duymaya tahammül edemiyor. Edemediği için görüldüğü gibi sokaklara dökülmüş. Ne var ki nafakaları olan işleri ve kariyerlerini yitirme bahasına isyan halinde olanlarda pek çok.

Hamas’ın başkaldırısı ve Gazzelilerin çilekeş sabrı dünya çapında hayırlara vesile olmaya başladı.

Sadece İsrail değil ona destek çıkan veya sesiz kalan nice emirlikler, sultanlıklar, krallıklar ve darbe yönetimleri da sarsılacak. Ve inşaallah yıkılacak.

“ … Zalimler, yakında ne müthiş bir akıbete yuvarlanacaklarını, nasıl bir devrimle yıkılıp gideceklerini görecekler.” (Şuara 26/227)

Mevcut yapısıyla acziyet sergileyen Birleşmiş Milletler de yeniden yapılanacak. İslam’a yönelişler de ayrı ve büyük bir bereket olacak.

AMERİKA VE İSRAİLİN ASIL AMACI

Hamas’a diş geçiremediği için kuduzlaşan Amerika-İsrail, dünyanın nefretini kazanma ve Birleşmiş Milletler’de yalnızlaşma gibi büyük kayıplarına rağmen Gazze’de ve de Batı Şeria’da katliama devam ediyorlar. Bu bir akıl tutulması değil mi? Cinnet halini yansıtmıyor mu?

Ama hayır bunları katliama yönelten saik/sebep yalnızca intikam çılgınlıkları değil. Maddi çıkar amaçları da var. Bunun için Gazze’yi insansızlaştırmak.

Hindistan’da başlayacak ticaret yolunu büyük bir liman haline dönüştürülecek Gazze’de noktalamak. Ve de Gazze önündeki gaz yataklarına çökmek. Amerika’ya bağımlı bölge ülkeleri de bu planı onaylamış gibiydiler.

Büyük hesap buydu. Hamas’ın 7 Ekim başkaldırması da muhtemelen bu planı akamete uğratmak içindi.

SÜRGÜN PLANI ERTELENDİ GİBİ

Amerika-İsrail ve AB ülkeleri başarılamayacağını anladıkları için olacak Gazzelileri Sina’ya sürme planını şimdilik ertelediler gibi götünüyor.

26 Aralık tarihli KATAR kaynaklı el- Cezire’ den çeviri haberimizle bu konuyu okuyucularımızın gündemine taşıdık.

İsrail Gazze’nin Doğal Gazını Ele Geçirmek İçin Bölgeyi İnsansızlaştırmak İstiyor”. Başlıklı bu makaleden iki paragrafa yer verelim:

“İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik devam eden saldırganlığı, kıyılarında bol miktarda bulunan zengin doğal gaz kaynaklarından ayrı düşünülemez. Saldırılar, Gazze’nin işgalden kurtarılması amacıyla insanları göçe zorlamak için kasıtlı olarak binaları ve altyapıyı yok etti ve binlerce kişiyi öldürdü.

Amerika’nın “ekonomik canlandırma planı” kapsamında Gazze kıyısındaki gaz sahalarından yararlanma planlarına ilişkin haberler sızdırıldı.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.