ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Hamaney: Bizim temel zayıflığımız ekonomi

Hamaney: Bizim temel zayıflığımız ekonomi
22 Mart 2024
8
A+
A-

İran Lideri Ali Hamaney, kötüleşen ekonomik durumun ülkesinin en büyük zayıflığı olduğunu söyleyerek, İranlıların karşılaştığı zorluklardan dolayı duyduğu memnuniyetsizliği dile getirdi.

UHA / İnternational News Agency

UHA Haber’in Şarkul Avsat’a dayandırdığı haberine göre, Hamaney’in Yeni Yıl (Nevruz) dolayısıyla televizyonda yayınlanan yıllık konuşmasında ekonomik durum hakimdi. Hamaney’in konuşması, hükümetinin ekonomik alandaki performansını değerlendiren Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin enflasyonun yaklaşık yüzde 20 oranında düşürülmesi yönündeki konuşmasını gölgede bıraktı.

Hamaney, yeni yılda “halkın katılımıyla üretim patlaması” istedi ve “Önümüzdeki yılda yapacak çok işimiz var. Bu yıl ülkenin en önemli meselesi ekonomi. Temel zayıflık ekonomik sorundur” ifadelerini kullandı.

İranlıların ekonomik faaliyetin önündeki engellerin kaldırılması çağrısında bulunan Hamaney “Milli üretim hareketi istendiği gibi ilerlerse, enflasyon, istihdam ve ulusal para birimi gibi birçok ekonomik sorun çözüme doğru ilerleyecek” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.