ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Bakan Göktaş, “Gazze’de gerçekleştirilen soykırım yüreğimizi parçalıyor”

Bakan Göktaş, “Gazze’de gerçekleştirilen soykırım yüreğimizi parçalıyor”
23 Aralık 2023
12
A+
A-

Reklam

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Elazığ’da İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına da tepki gösterdi.

UHA / İnternational News Agency

Türk bayrağı ve Atatürk siluetiBakan Göktaş, Bakan Göktaş: Kadın istihdamını güçlendireceğizAdeta açık hava hapishanesine dönüşen Gazze’de gerçekleştirilen soykırım yüreğimizi parçalıyor. Cumhurbaşkanı’mızın önderliğinde hem uluslararası boyutta hem de ikili ilişkilerde sürekli bu konuyu gündeme getiriyoruz. Ateşkesin sağlanması, insani yardımların yerine ulaştırılmasına yönelik pek çok girişimde bulunuyoruz.” diye konuştu.

Bakanlık olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde, Filistinli hasta, yaralı ve kimsesiz çocukların Türkiye’ye getirilmesine yönelik çalışmalara devam ettiklerini belirten Göktaş, daha önce de Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle yetim kalan Ukraynalı çocuklara yardım eli uzattıklarını hatırlattı.

Bakan Göktaş, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde öyle bir ülkeyiz ki nerede bir mazlum var Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımız orada. Filistin’deki, Gazze’deki çocuklarımızı, kadınlarımızı da unutmadık, unutmuyoruz. Maalesef orada katledilen insanlar televizyonlarda birer rakam olarak ifade edilip geçiliyor halbuki onlar birer can, birer insan.” dedi.

Filistinli, Gazzeli kadın ve çocukların yalnız olmadığını bir kez daha vurgulayan Göktaş, “Bizler her zaman olduğu gibi onlara sahip çıkmayı sürdüreceğiz. ” ifadesini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.