ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Ekonomi teklifi bu hafta Meclis Genel Kurulu’nda olacak

Ekonomi teklifi bu hafta Meclis Genel Kurulu’nda olacak
4 Nisan 2022
339
A+
A-

ANKARA – UHA HABER / Ekonomi ile ilgili geniş kesimlerin beklediği teklif bu hafta Meclis Genel Kurulu’nda ele alınacak. Teklif ile muhtar maaşlarına zam yapılacak. Faizsiz konut şirketlerinin tasfiyesinden dolayı alacaklı olanlara yeni bir yol haritası sunulacak.

Meclis Genel Kurulu bu hafta ekonomi ile ilgili düzenleme için mesai yapacak.

Teklif ile muhtar maaşları asgari ücret seviyesine çıkarılacak. Böylece 50 binden fazla muhtarın maaşında 780 lira artış yapılacak

Faizsiz konut şirketlerinin tasfiyesiyle oluşan mağduriyet giderilecek

Düzenlemeyle faizsiz konut satışı yapan bazı şirketlerin tasfiyesiyle oluşan mağduriyetler giderilecek. O şirketlerde paraları bulunan yaklaşık 50 bin kişiye iki seçenek sunulacak.

Alacaklılar, isterlerse faaliyetine devam eden firmalara hakları korunarak geçebilecek. Sistemde kalmak istemeyenlere ise TMSF tarafından paraları geri ödenecek.

Teklifle, Vergi Usul Kanunu’ndaki kaçakçılık suçuna etkin pişmanlık hükmü de eklenecek.

Finans sektöründe kurumlar vergisi yüzde 25 olarak uygulanacak. Özel sağlık kuruluşunda hekimlik yapanlar, serbest meslek kazancı ile vergilendirilecek.

Parti liderleri grup toplantılarında konuşacak

Meclis’te bu hafta siyasi partilerin grup toplantıları da gerçekleştirilecek. Liderler grup kürsülerinde milletvekillerine hitap edecek. (TBMM) 

[UHA Haber Ajansı, 04 Nisan 2022]

ETİKETLER: , , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.