ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Demirtaş’tan muhalefete ‘bir olalım’ çağrısı: Ortak aday belirlemezsek trajedi yaşanır

Demirtaş’tan muhalefete ‘bir olalım’ çağrısı: Ortak aday belirlemezsek trajedi yaşanır
4 Ocak 2023
211
A+
A-

Terör soruşturmaları kapsamında tutuklu bulunan eski HDP’li Selahattin Demirtaş, cezaevinden muhalefete yeni bir mesaj gönderdi. Muhalefet partilerinin birlikte hareket etmesi gerektiğini ifade eden Demirtaş, ortak bir aday çıkarmamanın ‘trajedi’ yaratacağını söyledi.

Terör soruşturması kapsamında tutuklu bulunan eski HDP’li Selahattin Demirtaş, cezaevinden muhalefete mesaj yollamaya devam ediyor.

DEMİRTAŞ’TAN MUHALEFETE YENİ MESAJ

T24’e yazdığı mektupta muhalefete çağrıda bulunan Demirtaş, seçimlerde ortak bir aday etrafında birleşilmemesinin ‘trajedi’ yaratacağını söyledi

“BUNU YAPMAMALARI HAZİN OLUR”

Demirtaş, muhalefetin ortay aday ve liste etrafında birleşmemesinin sonuçlarının ‘trajik ve hazin‘ olacağını şu sözlerle anlattı:

“Seçime 27 parti giriyor. Bunların beşi iktidar blokundan, 22’si muhalefetten. Muhalefetteki 22 partinin hepsi olmasa bile çoğu, örneğin 10 maddelik tek sayfalık bir demokrasi manifestosuyla ortak bir adayda birleşebilir mi? Bunu yapmamaları trajedi olur. İttifaklar kendi içlerinde en çok milletvekili çıkacak ortak listeler hazırlayabilirler mi? Bunu yapmamaları hazin olur.”

Kaynak: Yeni Şafak

[UHA Haber Ajansı, 04 Ocak 2023] 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.