enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Erdoğan, partimizin Sultangazi mitinginde konuştu

Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Erdoğan, partimizin Sultangazi mitinginde konuştu
13 Mayıs 2023
69
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Meral Hanım’ı masadan kalktığında 3 günde tıpış tıpış oraya döndüren de Muharrem İnce’yi seçime 3 gün kala adaylıktan çektiren de aynı güçtür.” dedi.

UHA / İnternational News Agency

AK Parti tarafından Sultangazi’deki Sultançiftliği Merkez Camisi’nin önünde düzenlenen mitingde halkı selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cengiz Kurtoğlu’nun “Duyanlara Duymayanlara” şarkısına eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sultangazi’yi çok sevdiğini, mitinge katılımın 50 bin kişi olduğunu, bu sayının içinde mitinge gelirken yolların etrafında bekleyen vatandaşların olmadığını belirtti.

Sultangazi’ye ne zaman gelse böyle coşku ve heyecan gördüğünü dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün burada Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde gerçekleştirdiğimiz mitingin adeta devamını görüyoruz. Geçtiğimiz pazar günü tarihi bir katılımla gerçekleştirdiğimiz Büyük İstanbul Mitingi’nde bu kardeşinize verdiğiniz destek için sizlere teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakı’na verdiğiniz destek için sizlere teşekkür ediyorum. Fatih’in emaneti İstanbul bir kez daha bakın burası çok önemli, ‘Zulüm 1453’te başladı’ diyenlere cevabını vermiştir. Sultangazi’yle beraber İstanbul’un pazar günü sandıkları patlatarak bu cevabı cümle aleme ilan edeceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim günü yaklaştıkça karşılarındaki koalisyon masasının nasıl bir intikam, hırs ve rövanş duygusuyla hareket ettiğinin daha iyi anlaşıldığını dile getirerek, “Biliyorsunuz daha önce masadan kalkan bir ortaklarına yapmadıklarını, demediklerini bırakmamışlardı değil mi? Sonra da eskiden kendi partilerinden aday yapıp karşımıza çıkardıkları bir isme etmedik zulüm bırakmadılar. Maalesef CHP’de 10 Mayıs 2010’dan 10 Mayıs 2023’e kadar hiçbir şeyin değişmediği anlaşılıyor.” diye konuştu.

“ŞİMDİ DE AYNI YÖNTEMLE DEVLETİN YÖNETİMİNİ ELE GEÇİRMEK İSTİYORLAR”

Siyasetin bu kadar çirkinleştirilmesini kabul edemeyeceklerini, ülkede daha önce bu yöntemle siyasi partilerin ele geçirildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Anlaşılan o ki şimdi de aynı yöntemle devletin yönetimini ele geçirmek istiyorlar. Buradan açık söylüyorum, Meral Hanım’ı masadan kalktığında üç günde tıpış tıpış oraya döndüren de Muharrem İnce’yi seçime üç gün kala adaylıktan çektiren de aynı güçtür. Kandil’i bay bay Kemal’in amigosu haline getiren de FETÖ’cüleri masanın kasetçisi haline getiren de aynı güçtür. Batı medyasını, masanın basın bültenine dönüştüren de ülkemizin milli çıkarlarını sosyal medya mecralarının mezesi haline dönüştüren de aynı güçtür. Sanmayın ki bu güç Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Bu kişi sadece kendisine teslim edilen her kurumu batıran, her partiyi yenilgiden yenilgiye koşturan bir maşadır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İsterseniz önce bu yıkım koalisyonunun ne olduğunu şöyle görüntüleriyle bir izleyelim” sözlerinin ardından, vatandaşlara CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile geçmişte programına katıldığı Savaş Ay’ın hastaneler ve SSK konusundaki diyaloğunun yer aldığı görüntüler izletildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.