enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu Su Politikaları Derneği’ni Ziyaret Etti

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu  Su Politikaları Derneği’ni Ziyaret Etti
1 Temmuz 2022
249
A+
A-

ANKARA – UHA HABER / Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP Parti Meclisi Üyesi ve  Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Ankara’da bulunan bazı sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ediyor.

Uluslararası Haber Ajansı (UHA)’nın haberine göre, Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, bu kuruluşların  uzmanlık alanlarında yaşanan sorunlar ve çözümlerle ilgili  görüş ve önerilerini dinliyor.

Neslihan Hancıoğlu bu kapsamda oluşturduğu  program içinde iki danışmanı ile birlikte Ankara’da faaliyet gösteren Su Politikaları Derneği’ni (SPD) de ziyaret etti.

Su Politikaları Derneği (SPD) Başkanı Dursun Yıldız, yaklaşık 1 saat süren ziyarette, Neslihan Hancıoğlu’nun  Samsun özelinde ve ülke genelindeki tarımsal sulama, içme ve endüstri kullanma suyu yönetimi ile ilgili  sorularını yanıtladı.

Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Çölleşme , Kuraklık riski, Su yasası taslağı gibi konularda da bilgi aldı ve Başkan Dursun Yıldız’a Türkiye’de yaşanan iklim değişikliğinin sektörel alana olan etkileri ile ilgili sorular da sordu.

Tarımsal sulama, içme ve kullanma suyu fiyatlandırılması ile ilgili Su Politikaları Derneği’nin görüş ve önerilerini de alan Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, su ve  enerji gibi bazı stratejik öneme sahip sektörlerin hizmetlerinin özelleştirmeye konu edilmemesi gerektiğini de ifade etti.

Su Politikaları Derneği (SPD) Başkanı Dursun Yıldız, görüşme sonrasında Neslihan Hancıoğlu’na ‘Sudan Savaşlar‘ ve ‘Ateş ve Su‘ adlı iki kitabını takdim etti.

[UHA Haber Ajansı, 01 Temmuz 2022]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.