ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Büyükelçiler Ankara Hali’ne Misafir Oldu

Büyükelçiler Ankara Hali’ne Misafir Oldu
6 Aralık 2022
343
A+
A-

Ankara Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Gündüz’ün daveti ve Dr. Fulya Sağlık’ın organizasyonuyla büyükelçiler ve eşleri Ankara Sebze ve Meyve Toptancılar Hali’ni ziyaret etti.

Ankara Sebze ve Meyve Toptancılar Hali’ne büyükelçilik seviyesinde gerçekleşen ziyarette, ev sahibi ASEMKOM (Ankara Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Gündüz, yönetimi ve üyeleri bizzat karşılama yaparken; iştirakçi davetliler arasında Ankara Ticaret Borsası Başkanı Faik Yavuz, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Faruk Çınkı ve Ankara Manavlar Balıkçılar ve Akvaryumcular Esnaf Odası Başkanı Atilla Süslü de yer aldı.

Davete, Büyükelçi ve eşlerini Ankara Hal ziyareti ve öğle yemeğinde buluşturan Dr. Fulya Sağlık, Letonya Büyükelçisi Peteris Vaivars ve eşi, Arnavutluk Büyükelçisi Kastriot Robo ve eşi, İran Büyükelçisi Mohamed Farazmand ve eşi, Lüblan Büyükelçisi Ghassen Moallem ve eşi, Moğolistan Büyükelçisi Bold Ravdan, eşi ve çocuğu, Dominik Cumhuriyeti Büyükelçisi Hala Alam, Avrupa Birliği Delegasyonu’ndan Michael Cat ve eşi ve Azerbaycan Büyükelçisi eşi katılım gösterdi.

Ankara Sebze ve Meyve Toptancılar Hali’ni gezen misafirler keyifli zamanlar geçirdi. Gezide güzel görüntüler ortaya çıktı. Büyükelçiler, Ankara Ticaret Borsası ve Ankara Sebze ve Meyve Toptancılar Hali işbirliğinde ülkelerinde ki yaş sebze ve meyve ticaret hacmini güçlendirmek, ithalat ve ihracatı geliştirmek adına girişimlerde bulunacaklarını belirtti.

Başkan Ceyhan Gündüz başta büyükelçilere ve kıymetli eşlerine, Dr. Fulya Sağlık’a ve iştirakçi misafirlere gerek ziyaretleri gerekse de sektöre gösterdikleri ilgi sebebiyle teşekkür etti.

ASEMKOM Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Gündüz misafirlere harika birer meyve, sebze sepeti hediye etti.

Ziyaret ardından Başkan Gündüz, dernek binasında misafirlere yemek verdi. Yemekte mevsimin en güzel yiyeceği balık, taze sebze ve meyvelerden hazırlanmış bir mönü vardı.

Türkiye’nin verimli topraklarında yetişen bol ve çeşitli meyve ve sebzelerin, tüm illere ve yurt dışına gönderildiği Ankara Sebze ve Meyve Toptancı Hali’nde, büyükelçi ve eşlerini bir ziyaret ve öğle yemeğinde buluşturan Uluslararası Sağlık Derneği Genel Başkanı da olan Dr. Fulya Sağlık bize şu açıklamalarda bulundu. “Üç tarafı denizlerle çevrili Ülkemizin denizlerinden çıkan lezzetli balık ve deniz ürünlerinin yer aldığı tezgahlar ürün dolu. Kış ayına girdiğimiz bu günlerde protein olarak balık tüketiminin faydaları çok yüksek; kalp ve damar sistemimizin ve genel sağlığımız için haftada en az 2 yada 3 defa balık tüketmeliyiz. Balıkta bulunan omega 3 ve başkaca yağ asitleri kötü kolesterolü (LDL) düşürürken, iyi kolesterolü (HDL) artırır. Kemikleri güçlendirir. Zeka gelişimine katkıda bulunur. Hücreleri onarır. Göz hastalıkları riskini azaltır” dedi.

Dr. Sağlık; “ Soğuk havaların gelmesiyle gribal enfeksiyonlarda artış olmaktadır. Günlük vitamin ihtiyacımızı karşılamak için 3 yada 4 porsiyon gün içinde taze, mevsime uygun sebze ve meyve tüketmeliyiz. Türkiye ‘de her çeşit meyve ve sebze yetiştirildiği için çok şanslıyız. Ülkemizde yetişen ürünlerin yer aldığı öğle yemeği mönüsünde bulunan taze balık, sebze ve meyvelerden yapılmış pek çok doğal ve taze yiyecekler için ev sahipliğini üstlenen  Başkan Ceyhan Gündüz’e teşekkür ederim diye ekledi.”

ASEMKOM Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Gündüz ATO Meclis Üyeliği, TOBB Delegeliği gibi çalışmalarının yanında ticari olarak da 1991’den beri faaliyette olan MEY-PAK firmasının kurucusu ve yöneticisi olarak tarımsal ürünler alanında çalışmaktadır.

Gazeteci : Veysel KAVRAYAN

[UHA Haber Ajansı, 6 Aralık 2022]

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.