ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
09:55 ABD, Güvenlik Riski Gerekçesiyle Kaspersky Satışını Yasakladı
09:47 CHP Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Mühip Kanko, “Saray’ın Yetkilendirdiği Şimşek’in Hedefi Vatandaşı Soyup Soğana Çevirmek!”
09:15 Çin, Sincan’daki yer adlarından Türki-İslami unsurları çıkardı
09:14 Türkiye-Portekiz maçı bu akşam TRT 1’den canlı yayınlanacak
08:58 Bayram tatilinin 7 günlük kaza bilançosu: 62 ölü, 8 bin 690 yaralı
08:02 NATO Genel Sekreterliği için tek aday olan Mark Rutte kimdir?
00:48 Avrupa’dan kısa kısa Haberler!
00:39 Londra’da yapay zeka ile üretilen filmin prömiyeri tepkiler nedeniyle iptal edildi
00:31 İtalya’da ana muhalefet Başbakan Meloni’nin anayasa reformlarına karşı birleşiyor
00:13 Ukrayna ve Moldova’nın AB’ye katılım müzakereleri başlıyor
10:26 İZDENİZ’in İzmir-Midilli seferlerine yoğun ilgi
09:42 İşte İzmir Metrosu’nun 28’lik delikanlısı
09:28 BM anketi: 5 kişiden 4’ü iklim kriziyle daha fazla mücadele bekliyor
09:06 10 yıldır kayıp olan Malezya uçağı 6 saniyelik bir ses kaydı sayesinde bulunabilir
08:49 Haftanın öne çıkan haberleri! Kısa kısa!
07:23 Kripto düzenlemesi Meclis’e geliyor
07:13 Irak’ın kuzeyinde 5 terörist etkisiz hale getirildi
00:54 Mekke’de aşırı sıcaklarda 1000’i aşkın hacı adayı hayatını kaybetti
00:49 AB, ilk kez LNG tedarikini hedef alan Rusya’ya karşı yeni yaptırım paketini onayladı
00:46 Avrupa Parlamentosu Seçimleri ve Aşırı Sağ Partilerin Yükselişi
TÜMÜNÜ GÖSTER →

Bilim sektöründe “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” unvanının sahibi bu yıl da Pfizer

Bilim sektöründe “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” unvanının sahibi bu yıl da Pfizer
5 Mayıs 2023
403
A+
A-

* “Mutlu İş Yeri, Mutlu Çalışan, Mutlu Toplum” sloganıyla hareket eden uluslararası sertifikasyon ve danışmanlık şirketi Happy Place to Work tarafından Nisan 2022-Nisan 2023 tarihleri arasında ikincisi gerçekleştirilen “Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri” araştırmasına farklı sektörlerden 329 şirket katıldı.

* Örneklem yöntemi kullanılarak yapılan ankete 74 bin 201 çalışanı temsilen 21 bin 422 çalışan katıldı. Araştırmaya göre pandemi sonrasında doğru yönetim modellerini hayata geçiren şirketler hem çalışan mutluluğu hem finansal sonuçlarını yükseltmeyi başardı.

* Geçtiğimiz yıl listede yer alan şirketlerden sadece 26’sı yerini koruyabilirken bu yıl sıralamaya 49 yeni şirket girdi. Pfizer Türkiye, bu yıl da “Bilim” sektöründe “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” seçildi.

Pfizer Kariyer (@PfizerKariyer) / Twitter

UHA / İnternational News Agency

 Happy Place to Work’ün düzenlediği, çalışanların iş deneyimlerinin “başarı”, “gurur” ve “güven” boyutları ölçülen ve 12 sorudan oluşan Wellbeing Index Çalışan Deneyimi anketinden 70 ve üzeri puan alan 104 şirket, “Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri” listesine aday oldu.

Aday şirketlerin insan yönetimi uygulamaları ise bağımsız bir bilim kurulu tarafından değerlendirildi. Liste puanı, anket sonuçları yüzde 50, insan yönetimi uygulamaları yüzde 50 oranında ağırlıklandırılarak hesaplandı ve sektörlerinde en yüksek puan alan 75 şirket Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri Listesi’ne girmeye hak kazandı. Pfizer Türkiye, listenin “Bilim” sektöründe bu yıl da “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” oldu.

Seda Tamur Oğralı (Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler '01), Pfizer Türkiye İK Direktörü olarak atanmıştır. | Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Ofisi

[Seda Tamur Oğralı]

Pfizer Türkiye Çalışan Deneyimi Direktörü Seda Tamur Oğralı bu başarıyla ilgili şunları söyledi: “Bilimi ve global kaynaklarımızı, insanlara yaşamlarını uzatan ve anlamlı biçimde iyileştiren tedaviler sunmak için kullanmaya devam ediyoruz. Sadece sektöre değil, tüm İK dünyasına örnek olacak projeler geliştirip uyguluyoruz. Keyifli ve esnek çalışma ortamını, yaşam için çalışmanın mutluluğunu ve fırsatlarla dolu bir kariyer yolunu önceliklendirirken; çeşitlilikle zengin, kapsayıcılıkla bütün anlayışımız doğrultusunda şirketimizde cinsiyet, jenerasyon ve engellilik çeşitliliği, cinsel yönelim, kapsayıcı kültür ve iş-yaşam entegrasyonunu benimsiyoruz. Esnek çalışma ve “Lider Okulu” konumlanmamızın yanı sıra cinsiyet ayrımı yapmadan tüm partnerlerin de özel sağlık sigortası kapsamına alınması gibi yenilikçi çalışmalara imza atan, bilim kazanacak anlayışıyla çalışan bir şirket olarak bilim sektöründe bu yıl da “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” seçilmekten gurur duyuyoruz.” Pfizer Hakkında:Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer’de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından beri Türkiye’de de hizmet vermektedir.www.pfizer.com.tr

Gazeteci* Ata Ulaş Dağlıoğlu|

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.