ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Bakan Yumaklı: ‘Turist’ anlamında kullandığım ‘Misafir’ kelimesi çarpıtıldı

Bakan Yumaklı: ‘Turist’ anlamında kullandığım ‘Misafir’ kelimesi çarpıtıldı
12 Şubat 2024
3
A+
A-

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Mersin’de önceki gün yaptığı bir konuşmada “turist” anlamında kullandığı “misafir” kelimesinin bazı mecralarda ve yorumlarda çarpıtıldığını söyledi.

UHA / İnternational News Agency

Yumaklı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Mersin’de önceki günkü konuşmasında hem vatandaşların hem de turistlerin gıda ihtiyacının karşılandığını ve sorunsuz şekilde devam ettirmek için gerçekleştirdikleri çalışmaları rakam vererek açıkladığını hatırlattı.

Bakan Yumaklı, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Bu rakamları ifade ederken kullandığım ‘misafir’ kelimesinin bazı sosyal medya haber ve yorumlarında çarpıtıldığını veya farklı anlamlandırıldığını gördüm. Konuşmamın bütününe ve bağlamına bakıldığında ‘misafir’ ifadesinden açık şekilde ‘turist’leri kast ettiğim görülmektedir ki turizm sektöründe genellikle bu ifade kullanılmaktadır.

Tarım ve turizm potansiyelinin her geçen gün arttığını belirten Yumaklı, bu sebeple gıda politikalarını belirlerken, her yıl artan şekilde Türkiye’yi ziyaret eden misafirleri (turistleri) de göz önünde bulundurduklarını vurguladı.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.