ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
09:52 CANiK, Samsun’da geleceğin mühendisleri ile bir araya geldi  
09:27 Kocaeli Bilişim Fuarı’nı 30 bin 632 kişi ziyaret etti
09:14 HPV aşısının neyi önlediği konusunda önemli bir bilgi eksikliği var
08:52 Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Yeşil Dönüşüme hız verdi 
08:07 En acil ve en önemli sorunumuz: Riba Faiz
06:59 Türkiye ve Dünyada, Gündeme dair her şey (TÜHA /TÜRKUAZ İnternational News Agency) nedir?
06:27 Suriye: Arap zirvesine katılma, İran cenazesine katılmama
03:46 Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Darbecilere geçit vermeyen bir anayasa yapmamız gerekiyor”
02:57 Yaz geldi kene vakaları arttı
02:26 Katil İsrail’in korkulu rüyası! …İsrail Filistin Devleti’nin kurulmasından neden korkuyor?
01:58 AK Parti Kızılcahamam’da kampa giriyor
01:29 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Netanyahu lanetle anılmaktan kurtulamayacak
00:43 “Dünyada haksızlıklar, ölümler idealist ve aksiyoner gençler sayesinde bitecek”
00:36 Şehit Bican Kapılay’ın Ruhuna Mevlid-İ Şerif…
00:19 MGK bugün Beştepe’de toplanacak
00:12 Miçotakis’in Türkiye Ziyareti ve İkili İlişkilere Etkisi
16:39 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Katil İsrail’in savunmasız insanlara saldırısını lanetliyorum
16:24 Bahçeli: Haksız iddialarda bulunan kim varsa mahkemede dinlenmelerini istiyoruz
16:14 Bakan Yumaklı: Başıboş sokak köpekleri sorununun üstesinden geleceğiz
16:02 EKK: Enflasyonda belirgin bir gerileme bekliyoruz
TÜMÜNÜ GÖSTER →

Bakan Özhaseki’den Yeni Belediye Başkanlarına kentsel dönüşüm çağrısı

Bakan Özhaseki’den Yeni Belediye Başkanlarına kentsel dönüşüm çağrısı
22 Nisan 2024
3
A+
A-

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, seçimlerin ardından göreve gelen belediye başkanlarına kentsel dönüşüm çağrısında bulunarak, “Hangi partide olursa olsun gelsinler. Kentsel dönüşüm yapmak istediklerinde, çalışma yapmak istediklerinde elimizden ne geliyorsa yapacağız. Çünkü deprem geldiğinde; evlerimizi, iş yerlerimizi yıktığında kimseye cinsiyet sormuyor. Böyle bir ortamda bizim adeta seferberlik ilan ederek bu konuları hassasiyetle çalışmamız gerekiyor.” dedi.

UHA / İnternational News Agency

Bakan Özhaseki bütün belediyelere seslendi: Kentsel dönüşüm için kapımız açık - Yalova Haberleri

Mehmet Özhaseki, bir dizi temas ve açılışta bulunmak üzere baba ocağı Kayseri’ye geldi. İlk olarak 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde yeniden seçilen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, şeref defterini imzaladı.

Bakan Özhaseki, sonra yaptığı konuşmasında Türkiye’nin deprem ülkelerinden biri olduğunu ifade ederek, herkesin bu gerçeği bilmesi ve ona göre hareket etmesi gerektiğini ifade etti.

“KENTSEL DÖNÜŞÜM KONULARINI HASSASİYETLE ÇALIŞMAMIZ GEREKİYOR”

Bakan Özhaseki 2000 yılı öncesinde yapılan konutların ve iş yerlerin yenilenmesi için kentsel dönüşüm projeleri açıkladıklarını belirterek yeni seçilen belediye başkanlarına çağrıda bulundu.

Bakan Özhaseki, “Seçimler bitti. Belediye başkanı arkadaşlar göreve başladı. Benim onlardan ricam, lütfen kentsel dönüşüm yapacak şekilde, şehirlerinin depreme dayanıksız bölgelerinde hazırlıklar yapsınlar. Gelsinler, kapımız sonuna kadar açık. Hangi partiden olursa olsun gelsinler. Kentsel dönüşüm yapmak istediklerinde elimizden ne geliyorsa yapacağız. Çünkü deprem geldiğinde; evlerimizi, iş yerlerimizi yıktığında kimseye cinsiyet sormuyor. Böyle bir ortamda bizim adeta seferberlik ilan ederek kentsel dönüşüm konularını hassasiyetle çalışmamız gerekiyor.” dedi.

Bakan Özhaseki'den belediye başkanlarına "kentsel dönüşüm" çağrısı: Hangi partili olursa olsun elimizden ne geliyorsa yapacağız | Gündem Haberleri

“BAKANLIĞIMIZIN NE KADAR BİRİMİ VARSA TEYAKKUZDALAR”

Bakan Özhaseki, geçtiğimiz günlerde Tokat’ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen ve çevre illerinde etkilendiği 5,6’lık deprem konusuna da değinerek, ?“Devamında başka illerde de oldu. En çok sevindirici tarafı haliyle bir ölüm hadisesinin olmaması. Hasar az, zaten deprem olduğu andan itibaren o bölgede bulunan, bakanlığımızın ne kadar birimi varsa teyakkuzdalardı. Vali beyler AFAD’la birlikte çalışmaya başladılar. Onlar tespitleri yaptılar. Ciddi şekilde korkulacak bir hasar tespiti gelmedi.” diye konuştu.

“14 KONUTU TEDBİR OLARAK BOŞALTTIK”

Dün akşam İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde meydana gelen toprak kayması ile ilgili ise Bakan Özhaseki şu ifadeleri kullandı:

“Yine biz teyakkuzdaydık. TOKİ başkan yardımcımız, Marmara Kentsel Dönüşüm Genel Müdürümüz hep olay yerindelerdi. Vali Bey’le yaptığımız istişarelerde de o bölgede bulunan 14 konutu ihtiyaten tedbir olarak boşalttık. Onlarında şu anda yerleştirildiler ama zaman içerisinde barınma ihtiyacını karşılayacak şekilde de adımlarımızı atıyoruz.”

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ’DEN YENİ BELEDİYE BAŞKANLARINA KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇAĞRISI: “HANGİ PARTİDEN OLURSA OLSUN KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPMAK İSTEDİKLERİNDE, ELİMİZDEN NE GELİYORSA YAPACAĞIZ”

Bakan Özhaseki konuşmasının ardından Kayserili hayırsever avukat Mehmet Altun tarafından şehre yaptırılacak olan okulun protokolünü imzalayarak, hayır işlerinin devlet ve millet el ele yapılarak gerçekleştirileceğini vurguladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.