ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
17:25 Spor Ahlakı ve Şiddet
16:21 G7 Sonrası Biden’ın Küresel Liderlik Karnesi
15:51 Çağdaş ilahiyatçıların öncüsü: Yaşar Nuri Öztürk
11:52 WikiLeaks kurucusu Assange, hakkındaki suçlamaları kabul etmesinin ardından İngiltere’den ayrıldı
10:43 Ölü uyduların yıllık ürettiği 17 ton kimyasal, ozon tabakasına zarar veriyor: Araştırma
10:23 Çin ve AB elektrikli araçları hedef alacak gümrük vergilerini tekrar masaya yatıracak
09:39 İnşaat geçen yıla göre yavaşladı!
09:26 Büyük pasifik çöp alanında plastik yiyen mantara rastlandı!
08:03 AK Parti MYK yoğun gündemle toplanıyor
00:59 CHP’li Karatepe, Bakan Şimşek’e ana muhalefetin ekonomiye dair önerilerini sundu
00:57 İsveç NATO tatbikatlarına ilk kez tam üye olarak katıldı
00:46 Abdi İpekçi suikastinin önemli isimlerinden Yalçın Özbey İstanbul’da öldü
00:46 Memur ve emeklinin maaş zammı haftaya belli olacak
00:36 Macaristan’ın vetosunu aşan AB, Ukrayna’ya 1,4 milyar euro askeri ve insani yardım gönderecek
00:32 Küçükçekmece Lagünü yok olmak üzere: 7 metreden sonra oksijen kritik seviyede
00:28 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan vergi reform paketi ile ilgili açıklama
00:18 TRT Radyoları’nın yeni projesi “Selahaddin Eyyubi’nin Rüyası: Kudüs”
12:00 Doğan Burda’dan Sabah Kahvesi editörü Aslı SÖZBİLİR’in hazırladığı Haber Bülteni
11:14 EURO 2024: UEFA ırkçılık sebebiyle Sırbistan ve Arnavutluk’a ceza kesti, Hırvatistan mercek altında
10:10 Yumurtadan çıkan sülünler doğaya salınacakları günü bekliyor
TÜMÜNÜ GÖSTER →

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Baş, “Katil İsrail’in arkasındaki güç ABD”

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Baş, “Katil İsrail’in arkasındaki güç ABD”
30 Mayıs 2024
4
A+
A-

 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, katil İsrail’in arkasındaki gücün ABD olduğunu belirterek, “Müslümanların kanını peşkeş çekip konfor satın alıyorlar!” dedi.

UHA / İnternational News Agency

Hüseyin Baş - YouTube

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş İsrail’in Gazze ve Refah’da devam eden saldırılarını UHA Haber’den Gazeteci Ataner YÜCE‘ye değerlendirdi.

İsrail’in arkasındaki gücün ABD olduğunu belirten Hüseyin Baş, İslam ülkelerinin liderlerinin etkisizliğine de büyük tepki gösterdi.

Hüseyin Baş, şunları söyledi:

“Bu kadar Müslüman devlet var, Arap birliği var hiçbiri kalkıp bir şey yapamıyor. Niye yapamıyorlar biliyor musun;

Saraylarından,  konforlarından taviz vermek istemiyorlar. Aslında oturdukları tahtlar, bindikleri arabalar, yedikleri yemekler, giydikleri kıyafetler hepsinin içinde bir Müslüman kanı var. Müslüman’ın kanını peşkeş çekiyorlar, bununla birlikte konfor satın alıyorlar” dedi.

İsrail-Filistin savaşı: İşgal güneye yayılacak! - Şehrivan | Van Haber | Van Haberleri | Son Dakika Güncel Haberler

BTP lideri Hüseyin Baş’ın kişisel Youtube kanalından yaptığı açıklamalar şöyle;

“Dünyanın vay haline…”

“İsrail başından beri sivilleri hedef alıyor, şu anda da değişen bir durum yok her zaman sivilleri hedef aldı. İsrail Hamas’ı yok etmek adına Gazze’ye operasyon yaptığını söylüyor da ortada bir Hamas üyesi yok ki. Orada dağı taşı bombalıyor, evleri bombalıyor, insanları öldürüyor. Öldürdüklerinin yüzde 99.9 zaten sivil insan. Nitekim Gazze’nin bir askeri varlığı da yok, Gazede bir devlet de tanımıyor İsrail. Bu katliam, gerçekten böyle buramıza kadar geldi diyebileceğimiz bir katliam. Ne yapılabilir? Buna devletler bir şey yapılabilir. Yani senin benim yapabileceğimiz şeylerin aslında İsrail’e dokunmayacağını biliyoruz.

Netanyahu ve hükümeti kapana kısıldı! UAD'ın İsrail kararı ne mesajlar  içeriyor? - Son Dakika Milliyet

Burada enteresan olan Uluslararası Adalet Divanı dediğimiz aslında uluslararası olarak en yüksek, en güçlü merci. Uluslararası Adalet Divanı bir devlete bir yaptırım uygulayamıyorsa, sözünü geçiremiyorsa dünyanın vay haline diyebiliriz. İsrail’in Gazze’de ki operasyonları, ‘Dünyada yarın olabilecek bir sorunda kim araya girecek, hangi istişare mekanizması, hangi akıl mekanizması çalışacak?’ sorusunun bir cevabının şu anda kalmadığının ispatı.

Trump geri adım attı: 'Kaybediyorlar'

“İsrail’in arkasındaki güç ABD”

Uluslararası Ceza Mahkemesi bireysel olarak Netanyahu’yu savaş suçlusu ilan ediyor. Bunu da takan yok ki! Bunu başta İsrail takmıyor. Aslında kim ki İsrail, ne ki, toprağının metrekaresinden ne olur,  askeri gücünden ne olur, nüfusundan ne olur! İsrail’i güçlü tutan aslında arkasındaki ABD, dolayısıyla Amerika bunları takmıyor ve dünyaya da şu mesajı veriyor; benden güçlü hiçbir irade yoktur, ya benim yandaşım olursun ya da benim karşımda olur ezer geçerim!

Batı'nın vicdanı Müslüman soykırımlarına kapalı - Son Dakika Haberleri

“Neden hep Müslümanlar katlediliyor?”

İsrail, en son Refah’ta Birleşmiş Milletler kampını vuruyor. Bunu biz, bundan 30 sene önce aslında izledik. Nerede izledik? Balkanlarda izledik. Boşnaklar, Arnavutlar ve Türklere Sırpların yaptığı zulümde izledik. Kısa bir süre önce bunun bir soykırım olarak tanınmasını Birleşmiş Milletler de kabul ettiler. O sırada Sırbistan Başbakanının yüzünü düşürdüğü bir sahne var, aslında birçok şeyi anlatan bir sahne. Balkanların göbeğinde, aslında Avrupa’nın göbeğinde Müslümanlar katledildi. Şimdi şu soruyu da sormak lazım; Niye hep bu karmaşa Müslümanların olduğu yerde oluyor? Ben Balkanlara seyahat ettiğimde Arnavutlar, Türkler ‘Burada Müslümansın kötüsün, Müslüman değilsin iyisin’ diyordu. Dolayısıyla mesele burada, bu olayların hep Müslüman başına gelmesi de bana sorarsan bir tesadüf de değil.

Rohingya Dayanışma Örgütü: Myanmar'da Arakanlı Müslümanlar hakkındaki suçlamaların düşürülmesi göz boyamadır

“Biz de sırada olabiliriz”

Uzakdoğu’da da yaşanan yine aynı Müslüman’ın başına geliyor. Myanmar’da böyle,  Ortadoğu’da böyle, Balkanlar’da böyle. Dolayısıyla bunu biz de şu manada anlamamız lazım; biz de Müslümanların çok yoğun olarak yaşadığı bir ülkeyiz. Müslümanların yaşadığı bir ülke olarak o zaman sen de sırada olabilirsin. Bunu da bir yere not etmek lazım ve buna göre ahvalini hesap etmek lazım, olayın nereye gittiğini görmek lazım.

İsrail-Filistin savaşında son dakika: ABD'den Hamas kararı, dünyaya duyurdular - Bolu Takip Gazetesi

 

“Müslüman’ın kanını peşkeş çekip konfor satın alıyorlar”

İsrail’in yaptığı çok büyük katliam, çok büyük bir soykırım Bunun bedelini bu devletler ödetemiyor. Bu kadar Müslüman devlet var, Arap birliği var, bu kadar bilmem ne var hiçbiri kalkıp bir şey yapamıyor. Niye yapamıyorlar biliyor musunuz; Sarayları var. Saraylarından taviz vermek istemiyorlar. Konforları var, konforlarından taviz vermek istemiyorlar. Aslında oturdukları tahtlar, bindikleri arabalar, gezdikleri yerler yedikleri yemekler, giydikleri kıyafetler hepsinin içinde bir Müslüman kanı var. İşin özeti de bu, buna peşkeş çekiyorlar. Müslüman’ın kanını peşkeş çekiyorlar, bununla birlikte konfor satın alıyorlar. Bu düzeni de değişmek inşallah bize nasip olur, bizim neslimize nasip olur. Ben dünyaya adaleti Türk’ün getirebileceğine inanıyorum. Türkler bu konuda tarih boyu kendini ispat etmiş bir millet. İnşallah dünyada adaleti yeniden tesis etmek bizim milletimize nasip olur demekten başka da elimden bir şey gelmiyor.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.