ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Azerbaycan Parlamentosunda “Azerbaycan-KKTC Parlamentolar Arası İlişkiler Çalışma Grubu” kuruldu

Azerbaycan Parlamentosunda “Azerbaycan-KKTC Parlamentolar Arası İlişkiler Çalışma Grubu” kuruldu
6 Nisan 2024
6
A+
A-

Azerbaycan Milli Meclisinde, “Azerbaycan-KKTC Parlamentolar Arası İlişkiler Çalışma Grubu” kurulması karar taslağı, 5 Nisan 2024 tarihinde ilk oylamada kabul edildi.

UHA / İnternational News Agency

Azerbaycan Milli Meclisinde, “Azerbaycan-KKTC Parlamentolar Arası İlişkiler Çalışma Grubu”Kırım Haber Ajansı - Vikipedi kurulması karar taslağı bugün ilk oylamada kabul edilerek kuruldu.

“TÜRK DÜNYASININ BÜTÜNLÜĞÜ VE GELECEKTEKİ BAŞARILARI İÇİN ÇABALAYACAĞIZ”

Azerbaycan-KKTC Parlamentolar Arası İlişkiler Çalışma Grubu Başkanı olarak Milletvekili Cavanşir Feyziyev seçildi. Feyziyev söz konusu kararın “tarihi bir adım” olduğunu vurguladı.

Feyziyev, Küreselleşme sürecinden maksimum düzeyde yararlanmak ve Türk medeniyetinin geleceğini, dünya düzenindeki yerini ve rolünü güvence altına almak için modern Türk devletleri arasındaki entegrasyon süreçleri zorunlu hale gelmiştir. KKTC ile Azerbaycan arasında parlamentolar düzeyinde yakın iş birliği temellerinin atılması, Türk soylu devletlerin entegrasyon sürecinin en başarılı adımlarından biridir. Böylesine sorumlu bir iş birliği sürecine başkan seçilmek benim için büyük bir onurdur. Tüm meslektaşlarımızla birlikte Türk dünyasının bütünlüğü ve gelecekteki başarıları için çabalayacağız” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.