ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
09:42 Türkiye’nin eski çağlardan kalma en büyük çocuk mezarlıklarından biri Diyarbakır’da bulundu
00:57 Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Rabb’imiz hainlerin hesaplarını başlarına geçirdi”
00:48 Türksat 6A’da 4. ateşleme salı günü gerçekleşecek
00:36 Yükseköğretim Kurulu’ndan (YÖK) “hayali üniversite” haberleri ile ilgili açıklama
00:32 Zafer Partisi Genel İdare Kurulu Bildirisi
00:30 İngiltere’de yaşayan iki Kıbrıslı Türk koşucu, “Ada’da Barışın 50. yılı” sloganıyla koştu
00:30 Trump’a saldırı, ABD’de tehdit seviyesinin yıllar içinde yükselmesinin ardından geldi
00:29 Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nden, 15 Temmuz Fotoğrafları Sergisi ve Paneli
00:28 Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye’de gerçekleşen 15 Temmuz darbe girişimi ve Yunan Cuntası’nın Kıbrıs’ta gerçekleştirdiği darbenin yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı
00:15 Bakan Fidan: İsrail’e baskı yapılması gerekiyor
00:15 İletişim Başkanı Altun, “15 Temmuz Destanı Milletin Zaferi Fahir Atakoğlu Konseri”nde konuştu
00:15 Gazeteci İlhan AKÇAY, “Irkçı politikaların ve söylemlerin Hollanda’nın geleceğine zarar vermesine izin vermemeliyiz”
00:06 Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, “15 Temmuz, şanlı direnişimizin yıldönümüdür”
00:02 663. Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde başpehlivan belli oldu
00:01 Bakan Güler, 12’nci Dönem Müşterek Komuta ve Kurmay Eğitimi ile 6’ncı Dönem Komuta ve Kurmay Eğitimi mezuniyet töreni’nde konuştu
16:02 Suikaste uğrayan ABD başkanları ve başkan adayları
15:46 Trump’a saldırı girişimine dünya liderlerinden tepki yağdı
15:34 FBI Trump’a suikat girişimine karışan zanlının kimliğini açıkladı
09:50 TÜİK’in sendikalara yolladığı sunumdaki üslup tepkilere yol açtı
09:33 Elon Musk, AB’nin Gizli Sansür Anlaşmasını Reddettiğini Açıkladı
TÜMÜNÜ GÖSTER →

Axon, kamu güvenliği dünyasını bir araya getirdiği Axon Tech Summit etkinliğini gerçekleştirdi

Axon, kamu güvenliği dünyasını bir araya getirdiği Axon Tech Summit etkinliğini gerçekleştirdi
27 Eylül 2023
8
A+
A-

* Yaşamı korumak amacıyla topluma ve kamu güvenliğine faydalar sağlayan Axon’un Tech Summit etkinliğine İç İşleri Bakanlığı’na bağlı olan Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı birimleri gibi ülkenin kamu güvenliğinde kritik rol oynayan kurumlardan yöneticiler katıldı.

* Axon Ülke Müdürü Altay Çamlıgüney’in konuşmasıyla başlayan etkinlikte Axon’un TASER serisi enerji cihazları ve Axon ekosistemi üzerinden kamu güvenliği ve adalet sistemine sunduğu yeni teknolojiler tanıtıldı.

UHA / İnternational News Agency1998’den beri yaşamı korumak misyonuyla kamu güvenliğine yönelik teknolojiler geliştiren Axon, Tech Summit etkinliğinde ülkemizin kamu güvenliğinde kilit role sahip kurumlarının yöneticilerini bir araya getirdi. Etkinlikte Axon’un kapsamlı ürün ailesinde öne çıkan TASER enerji cihazlarının kamu güvenliğine sunduğu yeni yaklaşımlar ve güç kullanımının hukuki boyutları geniş yelpazede ele alındı.Etkinliğin odak noktası TASER enerji cihazlarına dair önemli bilgilerin paylaşıldığı etkinlikte bu cihazların bugüne kadar yaklaşık 280.000’den fazla kişinin hayatını kaybetmesini veya ağır bir şekilde yaralanmasını engellediğine, üzerinde 950’den fazla detaylı araştırma yapıldığına ve tıbbi onaylarının alınmış olduğuna dikkat çekildi. Ayrıca araştırmadaki verilerle de kolluk kuvvetleri personellerinin ve şüphelilerin olay sırasında yaralanma ihtimalini önemli ölçüde azalttığının altı çizildi.

Axon Küresel Satış Başkanı Chris Kirby, konuyla ilgili şunları söyledi: “Axon olarak teknolojimizin toplumu ve polisleri güvende tutmasından mutluluk duyuyoruz. Küresel büyümemize devam ederken uluslararası müşterilerimiz de halkla faydalı bir etkileşim içinde olmak için TASER enerji cihazlarını, vücuda giyilen kameraları ve diğer teknoloji ürünlerimizi kullanıyor. Devletler ve kolluk kuvvetleri, Axon teknolojisi sayesinde emniyete yatırım yaparak sahadaki memurların hayat kurtarmak ve güvenliği sağlamak için ihtiyaç duyduğu araçlara sahip olmasını sağlıyor.”TASER Uluslararası Pazarlar Başkanı Jon Lum ise görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “TASER teknolojisi bir tehdidi durdurmak için kullanılabilecek yöntemler arasında üzerine en çok araştırma yapılan, güvenli ve etkili seçenek olarak öne çıkıyor. Axon’un yaşamı koruma misyonu kapsamında müşterilerimizin ve hizmet ettiği toplum bireylerinin güvenliğini her şeyin üstünde tutuyoruz. Bu yüzden TASER enerji cihazlarının hepsi piyasaya sürülmeden önce detaylı ve kapsamlı testlerden geçiyor ve piyasaya sürüldükten sonra da hem şirket bünyesinde hem de bağımsız uzmanlar tarafından test edilmeye ve araştırılmaya devam ediyor. TASER enerji cihazları memurlara olayları ölümcül güç kullanmadan kontrol altına alabilmeleri için değerli bir alternatif sunuyor. Bu sayede dünyanın dört bir yanındaki kolluk kuvvetlerinin standart teçhizatının en önemli bileşenlerinden biri haline geldi.”Axon Orta Doğu ve Türk Devletleri ve Afrika Bölge Direktörü Anas Hammouri de “Axon’un TASER cihazları kolluk kuvvetlerine gelişen vakalar sırasında kullanabilecekleri tehlikeli olmayan bir alternatif sunarak toplum güvenliğine katkı sağlıyor. Axon olarak modern polisliğe öncülük etmek için ileri teknoloji çözümlerini uygulayan Türkiye’deki kurumlara destek veriyoruz. Ürün ağımızda TASER enerji cihazları, vücuda giyilen kameralar, araç içi kameralar, dijital kanıt yönetimi çözümleri, verimliliği artıran yazılımlar ve gerçek zamanlı operasyon imkanları yer alıyor” dedi.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Axon Türkiye Ülke Müdürü Altay Çamlıgüney, “Axon’un TASER cihazları ve vücuda giyilen kameraları gibi ürünlerin yer aldığı yelpazesi, kolluk kuvvetlerinin tehlikeli olmayan teknolojileri kullanarak korudukları topluluklarla daha iyi bir ilişki içinde olmasını sağlıyor. Ölümcül güç kullanmak ile hiçbir şey yapmamak arasında kalmak yerine memurlar hayat kurtarabiliyor ve gelişen durumları daha başarılı bir şekilde kontrole alma imkânına sahip oluyor. Türkiye’nin lider pozisyonu ile içinde bulunduğu coğrafyadaki diğer ülkelere örnek teşkil ederek daha güvenli bir kamu güvenliği hizmetine öncülük ettiğine, bu kapsamda Axon teknolojisinin önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Haber* Sezin Bulum 

***Axon hakkındaAxon, kamu güvenliği personellerinin işlerini daha teknolojik ve güvenli bir şekilde yapmalarını sağlayan cihaz, uygulama ve insan ağından oluşur. Axon teknolojileri, yaşamı koruma misyonuyla müşterilerine topluluklarını güvende tutmak için ihtiyaç duydukları güvenceyi sağlarken işlerine odaklanmalarına ve zamandan tasarruf etmelerine yardımcı olur. Axon ürünleri, herkesin evine güvenle gitmesine destek olmak için kamu güvenliği çalışanlarının günlük faaliyetlerinin her alanını iyileştirir. Axon’un sunduğu hizmetler arasında VR eğitimi, TASER 7, TASER 10, plakaları otomatik tanıyan ve canlı yayın özelliklerine sahip Fleet 3 araç içi kameralar yer alır. Axon’un kapsamlı yazılım yelpazesinde otomatik etiketleme hizmetleri, Düzeltme Asistanı (Redaction Assistant), Axon Performance ve Axon Citizen for Communities gibi zamandan tasarruf ettiren çözümler yer alır. Daha fazla bilgi için https://www.axon.com/tr

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.