ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Akşener’in ‘Netanyahu’ benzetmesine AK Parti’den tepki

Akşener’in ‘Netanyahu’ benzetmesine AK Parti’den tepki
19 Mayıs 2021
397
A+
A-

UHA HABER / Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Netenyahu’ya benzeten İyi Parti Genel Başkanı Akşener’e AK Parti Grup Başkanvekili Ünal’dan tepki geldi. Ünal, “Bu dil ortak, provokatif ve amaçlı. İlk defa karşılaşmıyoruz. Geçmişte benzerlerini gördük” dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı. Erdoğan’ı İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya benzetti.

Akşener’in bu açıklamasına tepkiler peş peşe geldi. TRT Haber canlı yayınına katılan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

“Filistin davasında dünyada sembol bir lider haline gelmiş Recep Tayyip Erdoğan’a dönük bu benzetme üzerinden uluslararası ittifaklarına mesaj gönderiyorlar” mesaj gönderiyorlar diyen Mahir Ünal, “Bu dil ortak, provokatif ve amaçlı bir dil” sözleriyle Akşener’e tepki gösterdi.

“Bu yaklaşım kaybetmeye ve yenilgiye mahkumdur”

Mahir Ünal’ın açıklamasının tamamı şu şekilde:

“Geçmişte PKK’nın şehirlerimizi adeta cehenneme çevirdiği, özerklik ilan etmeye kalkıştığı durumla bir benzerlik oluşturmaya çalıştılar. Bu dil ortak, provokatif ve amaçlı bir dil. İlk defa karşılaşmıyoruz. Geçmişte benzerlerini gördük. Bu sadece Meral Akşener’e ait bir dil değil. Filistin davasında dünyada sembol bir lider haline gelmiş Recep Tayyip Erdoğan’a dönük bu benzetme üzerinden uluslarası ittifaklarına mesaj gönderiyorlar. Netahyahu’yu eleştiremeyecekleri için yanına bir Erdoğan hakareti ekleyen bu dil siyasi değildir. Yıkım dilidir. ABD seçimleri öncesinde Biden’ın bu dostlar grubuna açıklamalarına bakarsanız aslında bu provokatif dilin içeride ne yapmak istediğini daha net görebilirsiniz. Şunu unutmasınlar, TBMM’den oluşturmaya çalıştıkları bu yaklaşım kaybetmeye ve yenilgiye mahkum yaklaşımdır

Filistin davası bütün dünyada haklı bir davadır. Çocukları, kadınları, gazetecileri canice katleden bu faşist, işgalci, katil zihniyetle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanını benzeştirmek sistematik ve provokatif bir dil. Bununla ilk defa karşılaşmıyoruz. 19 yıldan beri değişik şekillerde bunlar karşımıza çıktılar. Sadece aktörler değişti. Geçmişte Kemel Kılıçdaroğlu da HDP de bu çirkin dili kullanmaya devam ettiler. Milletin iradesi karşısında yenilgiye uğrayacaklar”

***

Neden https://www.uhahaberajansi.com/?

Bağımsız bir haber ajansı olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir ajans gazeteciliğini hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün  https://www.uhahaberajansi.com/’a Abone Ol.

https://www.uhahaberajansi.com/; seninle güçlü, seninle özgür!

[UHA Haber Ajansı, 19 Mayıs 2021]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.