ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Akbank benzersiz müşteri deneyimi için ASEE uzmanlığı ile Verint Kalite ve Analitik Çözümleri’ni seçti

Akbank benzersiz müşteri deneyimi için ASEE uzmanlığı ile Verint Kalite ve Analitik Çözümleri’ni seçti
25 Mart 2024
12
A+
A-

Akbank, çağrı merkezi ile müşterileri arasındaki etkileşimleri inceleyerek müşteri deneyimini daha da ileriye taşımak amacıyla ASEE’nin çözümlerini sunduğu müşteri deneyimi yönetiminin lideri Verint Kalite ve Analitik Çözümleri’ni tercih etti.

UHA / İnternational News Agency 

UHA Haber’den Gazeteci Ulaş DAĞLIOĞLU’nun haberine göre, Değişen müşteri beklentileri sonucunda çağrı merkezi deneyimlerinin müşteri memnuniyetine ve markaların imajına olan etkisi gittikçe artıyor. Müşterilerine fark yaratan bir hizmet sunmak isteyen Akbank, müşteri temsilcileri ile müşteriler arasındaki etkileşimi gerçek zamanlı ve geçmişe dönük olarak inceleyerek müşteri deneyimini geliştirmek için Verint Kalite ve Analitik Çözümleri’ni tercih etti.

ASEE’nin çağrı merkezi ve ses teknolojileri alanındaki uzman kadrosu ile sunduğu Verint Kalite ve Analitik Çözümleri müşteri etkileşimlerinin otomatik olarak daha iyi anlaşılmasını ve yönetilmesini sağlıyor. Bu yenilikçi çözüm, geçmişe dönük analiz ile müşterinin yakın geçmişte söylediği bazı anahtar kelimeleri tespit edebiliyor, talep ve şikayetlerin daha iyi anlaşılmasını sağlayarak süreçlerin iyileştirilmesini kolaylaştırıyor. Gerçek zamanlı analiz sayesinde ise temsilci ve müşteri arasındaki sorunlu bir iletişime anında müdahale ediyor. Örneğin konuşma sırasında saptadığı kilit kelimeler sayesinde, müşteri temsilcisinin önüne yönlendirici mesajlar çıkarabiliyor ya da temsilcinin yasaklı bir kelime kullanması durumunda anında yöneticisini uyarabiliyor. Tek ekran üzerinden bütünleşik hizmet ile kolay kullanım sağlayan çözüm, tamamen yedekli bir altyapıya sahip olması ile de kesintisiz ve güvenli bir operasyon sunuyor.

Akbank, ASEE uzmanlığı ile Verint Kalite ve Analitik Çözümleri'ni seçti -  A24

Müşteri memnuniyeti ve sadakati artarken operasyonel verimlilik de yükseliyor
Konu ile ilgili açıklama yapan ASEE Türkiye Ülke Lideri Hatice Ayas, “Global gücümüz ve AR-GE altyapımız ile finans sektöründen sigorta sektörüne, telekom operatörlerinden hava yolu firmalarına kadar pek çok farklı sektörden firmaya yönelik çözümler sunuyoruz. Müşteri etkileşimi ve ses teknolojileri çözümleri ürün portföyümüzde önemli bir konuma sahip. Çağrı merkezleri aracılığıyla müşterileri ile etkileşimde bulunan tüm firmalara yönelik sunduğumuz Verint çözümü ile müşteri iletişimini daha verimli bir hale getiriyoruz. İş ortaklarımızla birlikte bilgi birikimi ve tecrübemizi Akbank ile paylaşarak bankacılık sektörünün gelişimine ve müşteri deneyiminin ileriye taşınmasına katkıda bulunmak bizim için çok anlamlı.” dedi.

ASEE uzmanlığı ile Verint Kalite ve Analitik Çözümleri'ni seçti |  YeniBirlik Gazetesi

Verint Türkiye Ülke Müdürü Barış Özdemir ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Akbank gibi lider bir finans kuruluşu ile iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Verint Kalite ve Analitik Çözümleri, çağrı merkezi operasyonlarının özellikle artan etkileşimleri en iyi şekilde ve en az kaynakla yönetmelerine yardımcı olacaktır. Böylece artan hız ve verimlilik ile beraber Akbank’ın müşterileri için bütün temas noktalarında daha iyi bir CX müşteri deneyimi yaratmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca, Verint’in alanında lider üretken yapay zekâ destekli teknolojileri, her geçen gün sayıları katlanarak artan botları ve partnerimiz, ASEE’nin uzman danışman kadrosu ile birlikte müşteri deneyimini çok daha üst seviyelere taşıma yolculuğunda Akbank’ın yanlarında olacak.”

Gazeteci* Ulaş Dağlıoğlu    

***

ASEE Hakkında
Asseco South Eastern Europe (ASEE), 1991 yılında kurulan ve 32400 çalışanı ile 60 ülkede faaliyet gösteren Avrupa’nın en büyük 6. yazılım firması Asseco Group’un bünyesinde 23 ülkede 13 dilde 3800’ün üzerinde çalışanı ile yazılım ve hizmet gelirleri bazında faaliyet gösterdiği coğrafyada en büyük bilişim şirketleri arasında yer almaktadır. ASEE Türkiye, 1991 yılına dayanan güçlü tecrübesi ile bankalara, bireysel emeklilik ve sigorta firmalarına, finansal kiralama şirketlerine, telekom operatörlerine, hava yolları firmalarına ve farklı sektörlerin önde gelen şirketlerine kendi markası altındaki yazılımları, distribütörlüğünü yaptığı çözümleri ve entegrasyon hizmetlerini sunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.