ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

AK Parti İstanbul Milletvekili Şengül Karslı, “1 Mayıs’ı Taksim’e indirgemeye çalışanlara tarihi bir ders verdik”

AK Parti İstanbul Milletvekili Şengül Karslı, “1 Mayıs’ı Taksim’e indirgemeye çalışanlara tarihi bir ders verdik”
3 Mayıs 2024
1
A+
A-

AK Parti İstanbul Milletvekili Şengül Karslı, tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı. Türkiye’de işçinin ve emekçinin haklarını yıllardır gasbederek işçilerin arkasına sığınıp pazarlık yapanlardan bu gücü aldıklarını, işçi ve emekçilere iade ettiklerini ifade etti.

UHA / İnternational News Agency

ŞENGÜL KARSLI Kimdir? – Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili AdayıAK Parti İstanbul Milletvekili Karslı, Sendikal hakları işçiye parmak sallamak ve işçiye ambargo uygulamak için kullananların önüne geçtiklerini söyledi.

Şengül Karslı, “Örgütlenme özgürlüklerinin önündeki, tarihi darbelerin ve askeri vesayet dönemlerine dayanan engelleri kaldırdık.” dedi.

Yaklaşık 900 bin işçinin kadroya alınmasıyla birlikte Türkiye’de taşeronlaşmaya son verildiğini dile getiren Karslı, “1 Mayıs’ı Taksim’e indirgemeye çalışanlara tarihi bir ders verdik. İşçinin ve emekçinin arkasına saklanıp onları öne sürerek arka tarafta kendi karanlık çıkarları için ellerini ovuşturanların bunları anlamlandırabilmesi mümkün değildir.” diye konuştu.

1 Mayıs kutlamalarında İstanbul’da yaşanan olaylara da değinen Karslı, “Kaldırım taşlarını söküp polisimize attılar. Kolluk kuvvetlerimizin müdahale etmemesine rağmen defalarca kışkırtıcı sloganlarla fiziki müdahalelerde bulunanların hiçbirinin derdi işçi ve emekçi değildir.” ifadesini kullandı. (TBMM)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.