enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Adalet Bakanı Tunç: Diyarbakır annelerimizin mücadelesine her daim destek olacağız

Adalet Bakanı Tunç: Diyarbakır annelerimizin mücadelesine her daim destek olacağız
23 Eylül 2023
7
A+
A-

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Özellikle terörün belinin kırılması noktasında annelerin bu cesur ve yürekli duruşları bölgede büyük bir moral kaynağı oldu. Huzurlu bir geleceğe milletçe kavuşabilmemiz anlamında Diyarbakır annelerimizin bu mücadelesine destek olmaya her daim devam edeceğiz” dedi.

UHA / İnternational News Agency

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç: Diyarbakır anneleri dünyaya bir mesaj veriyorAdalet Bakanı Tunç, 3 Eylül 2019’dan bu yana evlat nöbeti tutan Diyarbakır annelerini ziyaret etti. Bakan Tunç’a evlatlarının dağa nasıl kaçırıldığını anlatan aileler, terör örgütü PKK ile HDP’ye tepkilerini dile getirdi.

Ailelerle görüşmesinin ardından açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Tunç, “Adaletin tesisi, adalete güven noktasında insan haklarının önündeki engellerin birer birer kaldırılması ve özgürlükler noktasında çok önemli mesafeler aldık. Bundan sonra da inşallah bu kararlılığımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

BUGÜNE KADAR 46 AİLE EVLADINA KAVUŞTU

Diyarbakır annelerinin dünyaya, “Terörü reddediyoruz. İnsan hakları mücadelesi veriyoruz. Yaşam hakkını savunuyoruz. Terörü, şiddeti reddediyoruz. Evlatlarımızı istiyoruz.” mesajı verdiğini aktaran Adalet Bakanı Tunç, annelerin bu mücadeleye büyük bir fedakarlıkla, büyük bir cesaretle devam ettiğini bildirdi.

Ailelerin kararlı bir şekilde ve taviz vermeden kar, kış, salgın, deprem demeden bu mücadeleye devam ettiğini ifade eden Bakan  Tunç, annelerin bu kararlılığının çok önemli olduğunu dile getirdi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Takdire şayan, onlara müteşekkiriz. Özellikle terörün belinin kırılması noktasında annelerin bu cesur ve yürekli duruşları bölgede büyük bir moral kaynağı oldu. Bu nöbete 366 aile, anne katıldı. Bugüne kadar da 46 aile, anne evladına kavuştu. Temennimiz diğer annelerimizin de evlatlarına bir an önce kavuşmaları ve ülkemizin terörden arınmış huzurlu bir geleceğe inşallah Türkiye Yüzyılı’na adım atmamız. Bu noktada onların bu cesur, fedakarca duruşuna çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

EVLATLARINIZ KURTULUNCAYA KADAR BU MÜCADELE DEVAM EDECEK

“Hep beraber terörün kökünü kazıyıncaya kadar, evlatlarınız kurtuluncaya kadar bu mücadele inşallah devam edecek” diyen Bakan Tunç, konuşmasına şöyle devam etti:

“Türkiye’de özellikle önümüzdeki süreçte bugüne kadar olduğu gibi demokrasimizin standartlarını hayal dahi edilemeyecek şekilde yükselttik. Adaletin tesisi, adalete güven noktasında insan haklarının önündeki engellerin birer birer kaldırılması ve özgürlükler noktasında çok önemli mesafeler aldık. Bundan sonra da inşallah bu kararlılığımızı sürdüreceğiz. Huzurlu bir geleceğe milletçe kavuşabilmemiz anlamında Diyarbakır annelerimizin bu mücadelesine destek olmaya her daim devam edeceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanı’mızın selamlarını iletiyorum. Sizlere şükran borçluyuz. Hep beraber terörün kökünü kazıyıncaya, evlatlarınız kurtuluncaya kadar bu, inşallah devam edecek. İnşallah hep beraber ülkemizi, Diyarbakır’ımızı, diğer illerimizi, bütün Türkiye’yi milletçe, kardeşçe huzurlu bir geleceği Türkiye Yüzyılı’nda hep beraber inşa edeceğiz. Bu cesur duruşunuzdan dolayı sizi yürekten kutluyor, annelerin ellerinden öpüyoruz.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.