ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

ABD Türkiye’nin Finlandiya Kararından Memnun

ABD Türkiye’nin Finlandiya Kararından Memnun
19 Mart 2023
91
A+
A-

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Türkiye’nin Finlandiya’nın NATO üyeliği onay süreci için TBMM onay sürecini başlatma kararını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi,

İsveç için de gerekli adımların atılması çağrısını yineledi. Geçtiğimiz hafta sonu Federal Mevduat Sigorta Kurumu’nun el koyduğu Silikon Vadisi Bankası’nın, bağlı olduğu şirket iflas başvurusu yaptı.

ABD Maliye Bakanlığı, ABD Merkez Bankası, Federal Mevduat Sigortası Kurumu ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki Para Birimi Denetleme Dairesi, 11 bankanın orta büyüklükteki First Republic Bankası’na 30 milyar dolarlık kurtarma paketi sunacaklarını bildirdi.

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Doğu Avrupa ve Orta Asya Bölge Direktörü Florence Bauer, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Türkiye için üye ülkelere yaptığı bir milyar dolarlık yardım çağrısının şimdiye kadar sadece yüzde 14’ünün karşılandığını söyledi.

Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı seçmenler için oy verilebilecek ülkelerdeki konsolosluklar ve Türkiye’ye giriş-çıkışlarda gümrüklerde kurulacak sandıklarda cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi için oy verme işlemleri 27 Nisan Perşembe günü başlayacak. İngiltere’de video paylaşım uygulaması Tiktok kamu kurumlarında yasaklandı. Ayrıntılar Stüdyo VOA yayınında.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.