ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
17:25 Spor Ahlakı ve Şiddet
16:21 G7 Sonrası Biden’ın Küresel Liderlik Karnesi
15:51 Çağdaş ilahiyatçıların öncüsü: Yaşar Nuri Öztürk
11:52 WikiLeaks kurucusu Assange, hakkındaki suçlamaları kabul etmesinin ardından İngiltere’den ayrıldı
10:43 Ölü uyduların yıllık ürettiği 17 ton kimyasal, ozon tabakasına zarar veriyor: Araştırma
10:23 Çin ve AB elektrikli araçları hedef alacak gümrük vergilerini tekrar masaya yatıracak
09:39 İnşaat geçen yıla göre yavaşladı!
09:26 Büyük pasifik çöp alanında plastik yiyen mantara rastlandı!
08:03 AK Parti MYK yoğun gündemle toplanıyor
00:59 CHP’li Karatepe, Bakan Şimşek’e ana muhalefetin ekonomiye dair önerilerini sundu
00:57 İsveç NATO tatbikatlarına ilk kez tam üye olarak katıldı
00:46 Abdi İpekçi suikastinin önemli isimlerinden Yalçın Özbey İstanbul’da öldü
00:46 Memur ve emeklinin maaş zammı haftaya belli olacak
00:36 Macaristan’ın vetosunu aşan AB, Ukrayna’ya 1,4 milyar euro askeri ve insani yardım gönderecek
00:32 Küçükçekmece Lagünü yok olmak üzere: 7 metreden sonra oksijen kritik seviyede
00:28 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan vergi reform paketi ile ilgili açıklama
00:18 TRT Radyoları’nın yeni projesi “Selahaddin Eyyubi’nin Rüyası: Kudüs”
12:00 Doğan Burda’dan Sabah Kahvesi editörü Aslı SÖZBİLİR’in hazırladığı Haber Bülteni
11:14 EURO 2024: UEFA ırkçılık sebebiyle Sırbistan ve Arnavutluk’a ceza kesti, Hırvatistan mercek altında
10:10 Yumurtadan çıkan sülünler doğaya salınacakları günü bekliyor
TÜMÜNÜ GÖSTER →

Türkiye ve Dünyada, Gündeme dair her şey (TÜHA /TÜRKUAZ İnternational News Agency) nedir?

Türkiye ve Dünyada, Gündeme dair her şey (TÜHA /TÜRKUAZ İnternational News Agency) nedir?
14 Haziran 2024
14
A+
A-

* TÜHA /TÜRKUAZ İnternational News Agency, medyanın günümüzdeki algısal eksiklerinden doğmuş dijital medya tabanlı bir yayın ajansıdır.

* Sosyal medya ve kendi üretimi olan dijital araçları kullanarak, son kullanıcıya doğru ve tarafsız haberi en özgün şekilde ulaştırmayı hedefler.

TÜHA /TÜRKUAZ İnternational News Agency, vazgeçemeyeceği temel değerlere sahip bir yayın kuruluşudur. TÜHA /TÜRKUAZ İnternational News Agency bünyesinde görev yapan her içerik üretici bu değerleri kabul etmiştir.

Gerçeğin ve Doğrunun Peşinde Koşmak

TÜHA /TÜRKUAZ İnternational News Agency, kitlesine doğru ve gerçek olanı sunmanın peşindedir. Bunu gerçekleştirmek için gayret etmekten daha fazlasına sahiptir. Gerçeği ve doğruyu ulaştırmak temel ve değişmez ilkesidir. Temeli, gerçekliği olmayan fikir ve düşüncelerle okuyucuyu, izleyiciyi aldatmaz. Sağlam delillere sahip içeriği sunar.

Yayınlarını, bildiklerinin ve bilmediklerinin farkında olarak üretir. Dedikodu mahiyetindeki, net delillerle desteklenmeyen söylentileri haberleştirmez.

Tarafsızlık

TÜHA /TÜRKUAZ İnternational News Agency, şeffaf bir yayın politikasına sahiptir ve farklı fikirleri, farklı görüşleri sansürlemez. İçeriklerini işlerken, farklı bakış açılarını ele alır. Somut donelerle ilerler, hakkaniyetli davranır. Belli bir görüşü ön planda tutup, diğerini arka plana atacak bir yayın politikası izlemez.

Bağımsızlık

TÜHA /TÜRKUAZ İnternational News Agency, şeffaf bir yayın politikasına sahiptir ve farklı fikirleri, farklı görüşleri sansürlemez. İçeriklerini işlerken, farklı bakış açılarını ele alır. Somut donelerle ilerler, hakkaniyetli davranır. Belli bir görüşü ön planda tutup, diğerini arka plana atacak bir yayın politikası izlemez.

Kamu Yararı

TÜHA /TÜRKUAZ İnternational News Agency, içeriklerini üretirken, ürettiği içerikten kamunun nasıl bir fayda sağlayacağını düşünerek hareket eder. Kimi içeriklerinde kamunun haberin, olayın özünü yakalamasını önceliklerken, kimi içeriklerinde uzmanlığını ortaya döker. Çıkardığı analizlerde farklı görüşlere yer verir ve kamunun farklı kaynaklardan beslenmesini öncelikler.

Mahremiyet

TÜHA /TÜRKUAZ İnternational News Agency, özel yaşamın gizliliğine saygı duyar. Bunu yaparken, coğrafya, dil, din, ırk ayırımı yapmaz. Geçerli bir neden, toplumların birlik, ahlak gibi değerlerini zedeleyen bir suç unsuru olmadığı taktirde ihlal etmez. Kişilerin özel yaşamları çerçevesindeki iletişim kayıtlarını yazılı, sesli ve görsel olarak servis etmez.

Çocuklar ve Gençler

TÜHA /TÜRKUAZ İnternational News Agency, yayın içeriklerinde çocukların ve gençlerin hassasiyetlerini öncelikler. İfade özgürlüklerini korur ve seslerini etkili şekilde duyurmalarını hedefler. Savaş bölgelerinde veya yoksul ülkelerde hayat mücadelesi veren çocukların, gençlerin sorunlarını ve mağduriyetlerini özel olarak ele alır. Çocuklar için uygun olmayacak türdeki ve servisi zorunlu olan içerikleri, etkilerini en aza indirecek şekilde işler.

Toplumsal Barış

TÜHA /TÜRKUAZ İnternational News Agency, Türkiye ve dünyada toplumsal barışı öncelikler. İçeriklerinde toplumları rencide edecek yaklaşımlar sunmaz. Birlikte yaşama, kültürel zenginlik, toplumların iletişimi gibi kavramlara sahip çıkar.

Adalet ve Hesap Verebilirlik

TÜHA /TÜRKUAZ İnternational News Agency, takipçilerine karşı adil davranmakla ve gerektiği noktada hesap vermekle yükümlüdür. TÜHA /TÜRKUAZ İnternational News Agency, kalabalık kitlelerden çok, güven inşa etmeye odaklanmıştır. Takipçileriyle arasında kurulan güven köprüsünü sağlam kılan, ayakta tutan kavram adalettir. TÜHA /TÜRKUAZ İnternational News Agency, yanlış yaklaşımlarında adalet çerçevesinde hatalarını kabul eder ve atması gereken adımları atar..

Mustafa SALMAN

Haber ve Genel Yayın Yönetmeni

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.