ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Türk Devletleri Teşkilatı heyeti,  (TDT) Cenevre’de

Türk Devletleri Teşkilatı heyeti,  (TDT)  Cenevre’de
28 Ocak 2024
5
A+
A-

Türk Devletleri Teşkilatı heyeti, Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu (BM UNECE) Sürdürülebilir Enerji Bölümü ile teknik toplantı düzenledi.

UHA / Europe İnternational News Agency

UHA Haber’den Avrupa Temsilcisi Gazeteci Tuba Nur TÜRKELİ’n haberine göre, Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ömer Kocaman başkanlığındaki TDT heyeti,  Cenevre’de düzenlenen UNECE Sürdürülebilir Enerji Bölümü Direktörü Dario Liguti ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Toplantıda enerji bağlantısının önemine vurgu yapan Dr. Ömer Kocaman, “Elektronik TIR sistemi” (eTIR) ve eCMR uluslararası taşımacılık sistemleri gibi somut projelerle 2024 yılında sürdürülebilir enerji, ticaret ve ulaştırma alanlarında ortak faaliyetler gerçekleştirmek istediklerini dile getirdi.

Sayın Dario Liguti, UNECE’nin Türk bölgesindeki enerji bağlantısının geliştirilmesine katkıda bulunmanın yanı sıra TDT ile güçlü bir işbirliği kurmak istediğinin altını çizdi.

Taraflar, önümüzdeki dönemde kabul edilecek yıllık bir Eylem Planı aracılığıyla ortak çabalarını koordine etmeye hazır olduklarını ifade ettiler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.