enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

AK Parti’de seçim kampanyası deprem hassasiyeti gözetilerek yapılacak

AK Parti’de seçim kampanyası deprem hassasiyeti gözetilerek yapılacak
28 Mart 2023
23
A+
A-

AK Parti’nin seçim kampanyası ve beyannamesinde deprem hassasiyeti gözetilecek. Buna göre ramazan ayı boyunca miting planlanmazken, vatandaşla görüşmeler yüz yüze yapılacak. Seçim beyannamesinin de 11 Nisan’da açıklanması bekleniyor.

Seçimler yaklaşırken siyasi partilerde seçim çalışmaları hızlandı. Bu kapsamda AK Parti, seçim beyannamesine son şeklini veriyor.

Genel Merkez’de düzenlenen toplantıda seçim kampanyası ve beyanname yeniden ele alındı.

Görüşmeler yüz yüze gerçekleşecek

Seçim kampanyası deprem hassasiyeti gözetilerek hazırlanıyor. Ramazan boyunca miting planlanmazken, açılışlarda bina önlerinde konuşmalar yapılacak, görüşmeler yüz yüze gerçekleşecek.

Beyannamenin ilk ve en önemli başlığı deprem

Seçim beyannamesi de toplantıda görüşülen konular arasındaydı. Yeniden revize edilen beyannamenin ilk ve en önemli başlığıysa deprem. Öncelik deprem sonrası ortaya çıkan afet risklerinin ortadan kaldırılması olacak. AK Parti kurmayları bu çerçevede Deprem Acil Eylem Planını ele aldı.

Ekonomide atılacak adımlar beyannamede tek tek anlatılacak

Beyannamede en çok önem verilen başlıklardan biri de ekonomi. AK Parti’nin kurmayları ekonomi başlığı üzerinde çalışıyor. Ekonomide atılacak yeni adımlar beyannamede tek tek anlatılacak.

6 bin 25 aday adayı mülakata tabii tutulacak

Öte yandan milletvekili aday listelerinin oluşturulmasına yönelik alt ve üst komisyon kuruldu. Alt komisyon 26 Mart’ta başladı, üst komisyon ise 2 Nisan’da çalışmalarına başlayacak. 6 bin 25 aday adayı mülakata tabi tutulduktan sonra, listelere son şekli verilecek. 9 Nisan’da milletvekili kesin aday listeleri Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilecek.

11 Nisan’da beyanname açıklanacak

Edinilen bilgiye göre; 11 Nisan’da aday tanıtım toplantısı ile beyanname açıklanacak.

Beyannamede, Türkiye Yüzyılı ile depremin yaralarının sarılmasına ilişkin atılacak adımlar öne çıkacak.

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.