ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
SON DAKİKA
00:56 Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin (UCM) Filistin’de Yargılama Yetkisi ve İlişkili Gelişmeler
00:32 İçişleri Bakanı Yerlikaya’dan, 9 günlük tatilden dönecek sürücülere, “Emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim.” uyarısı
00:17 Dışişleri Bakanlığı: Ermenistan’ın Filistin Devleti’ni tanıma kararından memnuniyet duyuyoruz
00:02 A Millli Takım Portekiz’e farklı mağlup oldu
09:55 ABD, Güvenlik Riski Gerekçesiyle Kaspersky Satışını Yasakladı
09:47 CHP Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Mühip Kanko, “Saray’ın Yetkilendirdiği Şimşek’in Hedefi Vatandaşı Soyup Soğana Çevirmek!”
09:15 Çin, Sincan’daki yer adlarından Türki-İslami unsurları çıkardı
09:14 Türkiye-Portekiz maçı bu akşam TRT 1’den canlı yayınlanacak
08:58 Bayram tatilinin 7 günlük kaza bilançosu: 62 ölü, 8 bin 690 yaralı
08:02 NATO Genel Sekreterliği için tek aday olan Mark Rutte kimdir?
00:48 Avrupa’dan kısa kısa Haberler!
00:39 Londra’da yapay zeka ile üretilen filmin prömiyeri tepkiler nedeniyle iptal edildi
00:31 İtalya’da ana muhalefet Başbakan Meloni’nin anayasa reformlarına karşı birleşiyor
00:13 Ukrayna ve Moldova’nın AB’ye katılım müzakereleri başlıyor
10:26 İZDENİZ’in İzmir-Midilli seferlerine yoğun ilgi
09:42 İşte İzmir Metrosu’nun 28’lik delikanlısı
09:28 BM anketi: 5 kişiden 4’ü iklim kriziyle daha fazla mücadele bekliyor
09:06 10 yıldır kayıp olan Malezya uçağı 6 saniyelik bir ses kaydı sayesinde bulunabilir
08:49 Haftanın öne çıkan haberleri! Kısa kısa!
07:23 Kripto düzenlemesi Meclis’e geliyor
TÜMÜNÜ GÖSTER →

TOFED: ‘Zam yok demedik, sözlerimiz çarpıtıldı’

TOFED: ‘Zam yok demedik, sözlerimiz çarpıtıldı’
20 Ocak 2023
387
A+
A-

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED), önceki hafta haber ajanslarına yansıyan otobüs bilet fiyatlarına 2023’te zam yapılmayacağına yönelik açıklamalarının çarpıtıldığını bildirdi.

Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Özcan: Yolcu kaybımız milyonları geçti ve bu otobüsler çürüyor; vatandaşta para yok ki seyahat etsinTOFED Genel  Başkanı Birol Özcan konuyla ilgili olarak Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı (TÜHA)’na yaptığı açıklamada, 2023 yılı  içinde bilet fiyatlarına zam yapılmayacağı şeklinde bir beyanatta bulunduğu cihetiyle ajanslarda asılsız haberler yapıldığını söyledi.

Birol Özcan basın mensuplarına hiçbir zaman sektörün 2023  yılında bilet fiyatlarına zam yapılmayacağı yönünde  bir  açıklamasının olmadığını belirterek, TOFED olarak, basına  yapmış olduğu açıklamalarda bilet fiyatlarının geçtiğimiz yıla oranla zamlanmadığını ifade etti.

Fahiş akaryakıt fiyatlarının ucuzlamasının bilet fiyatlarının geri  gelmesinde etken olduğunu dile getiren TOFED Genel  Başkanı Özcan;  geçtiğimiz  yıllara oranla yolcu ve sefer sayılarında da önemli  bir azalma yaşandığını, bu nedenle de sektörde haksız ve yıkıcı  bir rekabet  ortamının oluştuğunun altını çizdi.

Birol Özcan, TOFED’in Bakanlığa gönderdiği bir çok dilekçesinde belirttiği üzere, Bakanlığın taban ücret tarifesi yayınlaması  gerektiği ve  maliyetin altında kesilen bilet fiyatlarının önüne geçilmesinin kamu yararına olduğu, ayrıca bilet fiyatlarına etki eden otogar çıkış  ücretlerinin belirlenmesinde ülke genelinde farklı ve fahiş çıkış ücretlerinin olduğu ve bu kapsamda çıkış ücretlerine de tavan ücret tarifesinin getirilmesi gerektiği vurgulandığını hatırlattı.

İstanbul'a 6 yeni otogar

Ayrıca basına yapılan açıklamalarda yolcu bilet fiyatlarının pahalanmaması için akaryakıt fiyatlarının düşürülmesinin zorunlu olduğunu açıklayan TOFED Genel  Başkanı Birol Özcan; bu  gerçekleştirilemiyorsa  yolcu taşımacılığında kullanılan akaryakıttan alınan  ÖTV’nin  düşürülmesi ve  Bilet ücretlerinden  alınan KDV’nin yüzde 8’ e indirilmesinin önem arz ettiğini aktardı.

Birol Özcan, bu  çerçevede 2023 yılı itibariyle köprü ve otoyollara zam yapılmamasının bilet ücretlerini olumlu yönde etkileyeceğinin ifade etti.

Başkanı Birol Özcan; İstanbul’a yakın illere sefer yapan otobüslerin bilet fiyatlarına önemli bir etki eden, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden zorunlu otobüs geçiş  uygulamasının değiştirilerek, trafiğin yoğun olmadığı zamanlarda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişlere izin verilmesi gerektiğini de belirtti.

Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali AŞTİ yerinde kalıyor - A Haber En Son Haberler

TOFED Genel  Başkanı Birol Özcan , TOFED olarak Büyük İstanbul Otogarı başta olmak üzere tüm Türkiye genelinde bilet fiyatlarına etki  eden terminallerdeki yazıhane kira bedelleri, otobüs çıkış ücretleri, haksız  ve yıkıcı  rekabeti  önlemek için sektörümüz adına canla başla çalışan bir çatı kuruluş olmakla sektörün hak ve menfaatlerini  korumaya devam edeceklerini kaydetti.

[UHA Haber Ajansı, 20 Ocak 2023]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.