ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
16 Kasım 2021
294
A+
A-

KIRIM-UHA HABER / Kırım’ın işgalci yönetimi Kırım Tatar avukat Edem Semedlâyev hakkında 12 gün hapis cezası kararı aldı. İşgalci yönetimin siyasi tutsaklara hukuki yardım sağlayan avukatlara baskı uygulamasını kınamak ve Edem Semedlâyev’e destek vermek için Kırım’da destek eylemi düzenlendi .

Rus işgali altındaki Kırım’da, hukuksuz bir şekilde hapis cezasına çarptırılan Kırım Tatar avukat Edem Semedlâyev’e destek vermek için, 14-15 Kasım 2021 tarihleri arasında destek eylemi düzenlendi.

Polis görevlisi Şambazov, soyunma talebi için Semedlâyev’in vücudunda aşırılıkçı dövmelerin bulunması ihtimalini neden gösterdi ve Semedlâyev söz konusu talebi reddettiği için hakkında aynı suçlamayla bir tutanak daha tutuldu.

Rus işgali altındaki Kırım’ın Akmescit kentindeki sözde Merkez Bölge Mahkemesi, 11 Kasım 2021 tarihinde, Kırım Tatar avukat Edem Semedlâyev’i güya “polis görevlisinin talebine uymamak ile” suçlu bularak hakkında 12 gün tutukluluk ve 4 bin ruble para cezası kararı verdi.

Sözde Merkez Bölge Mahkemesi, 27 Ekim 2021 tarihinde, avukat Semedlâyev hakkında tutulan idari tutanakları sözde polise geri gönderme kararı aldı. İşgalci mahkeme, tutanakların tekrar hazırlanmasını istedi.

HABER : Anife Bilal, QHA

[UHA Haber Ajansı, 16 Kasım 2021]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.