ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Otomotiv ihracatında dijital atılım: 3 Ülkeden 57 firma ihracat için online görüştü

Otomotiv ihracatında dijital atılım: 3 Ülkeden 57 firma ihracat için online görüştü
10 Şubat 2021
603
A+
A-

UHA HABER / Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB), Türkiye’nin alternatif pazarlarından olan Tayland ve Vietnam’a toplamda ortalama 50 milyon dolar olan otomotiv ihracatının artırılması hedefiyle düzenlediği dijital sektörel ticaret heyeti programı sona erdi. 

Bir şunu diyen bir yazı 'UHA' görseli olabilirTicaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) desteği ile düzenlenen ve 5 gün boyunca süren Taylandlı ve Vietnamlı firmalar ile Türk firmalar arasında 162 online ikili iş görüşmesinin yapıldığı programa, 13 Türk firmasının yanı sıra Vietnam’dan 26, Tayland’dan 18 olmak üzere toplam 57 firma katıldı. 

Pandemi nedeniyle geçen yıl, yüz yüze etkinliklerini iptal ederek öncelikle Meksika, Almanya ve İngiltere’ye dijital sektörel ticaret heyeti toplantılarına imza atan OİB, 2021 yılının ilk toplantısını Vietnam ve Tayland’a gerçekleştirdi.

Baran Çelik, ile ilgili görsel sonucu

OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik

OİB Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, şartlar ne olursa olsun ihracatı artırmak için çalıştıklarını belirterek, üyelerinin alternatif pazarlara ulaşması adına dijital sektörel ticaret heyetleri düzenlediklerini ifade etti. 

Vietnam-Tayland Dijital Sektörel Ticaret Heyeti Programı’nı değerlendiren Başkan Çelik, “Covid-19 pandemisiyle tüm dünyada ticaretin artmasına katkı sağlayan organizasyonlar, fuarlar ve seyahatler kısıtlandı. İhracat odaklı büyümeyi önceliklendiren biz üreticiler, hangi şartta olursa olsun ihracatın devam etmesi için çalışması gerekiyor. Bu anlamda kriz döneminde önemi daha da artan alternatif pazarlara yönelik online programlar organize ediyoruz. Son organizasyonumuzda, Tayland ve Vietnam’dan otomotiv sektör temsilcileri ile bir araya geldik. Bu 2 ülkenin toplamda 16 milyarı aşan otomotiv ithalatı var. Yatırımları ile önemli potansiyele sahip bu iki ülke ile olan ticaretimizin bu toplantımızla artacağına inanıyoruz. Önümüzdeki süreçte aşının seyrine bağlı olarak dijital sektörel ticaret heyeti programlarımız devam edecek” diye konuştu. 

[UHA Haber Ajansı, 10 Şubat 2021]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.