ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Omicron ve Yeni Varyanta Hazırmıyız?

Omicron ve Yeni Varyanta Hazırmıyız?
31 Ocak 2022
2.499
A+
A-

İSTANBUL – UHA HABER / Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Omicron Varyantı’nın kısa zaman içinde Avrupa’ da yaşayanların yüzde ellisine bulaşabileceğini açıkladı.

Son dakika... 'Kıyamet Günü varyantı' paniği... İngiltere'den flaş adım! - En Son HaberlerBuna paralel olarak uzmanlar tarafından İngiltere hükümetine sunulan bir raporda, bahsedilen ve bilim çevrelerinde sıkça konuşulmaya başlanan “Kıyamet Günü Varyantı”nın da her an ortaya çıkmasının  söz konusu olduğunu belirtildi.

Söz konusu raporda, üçüncü ve dördüncü doz aşıların bile etkisinin tartışıldığı bu zamanlarda bu virüsten korunmanın en önemli yolunun, şüphesiz bağışıklık sistemini güçlendirmek olduğu açıklandı.

Raporda ayrıca Bağışıklık sisteminin, vücudumuza bizi hasta etmek için giren tüm bakteri, virüs, mikrop ve mantarlara karşı antikor üreterek saldırıya geçen ve vücudumuzu koruma kalkanı altına alan savunma önemli bir sistemi olduğu aktarıldı.

Açıklama yok. Baturay Tıp Sağlık Estetik Group Şirketleri İcra Kurulu Başkanı ve Artemisia Annua Pilput damla/ sprey ve Moleküler Kozmetik ürünlerinin de geliştiricisi Dr. Gülten Erdem Ünlü (UHA) TÜRKUAZ Uluslararası Haber Ajansı‘na yaptığı açıklamada, tüm virüs, bakteri ve hastalık oluşturan bağışıklık sistemini güçlendirmenin önemine vurgu yaptı.

Dr.Gülten Erdem, “Antikor nedir denilirse ; vücudumuzun yabancı maddeleri tespit ettiğinde onlara karşı savaşmak için bağışıklık sistemimiz tarafından üretilen proteinler yani en önemli savaşan askerleri” olduğunu söyledi.

Bağışıklık Sistemi İçin İlk Savunma Hattı Sağlıklı Bir Yaşam - Türk Böbrek Vakfı“Nasıl, bugün tüm dünya savunma sistemlerini geliştiriyorsa; bizler de birey olarak en büyük savunma sistemimiz olan “Bağışıklık Sistemimize “ yatırım yapmalıyız” diye konuşan Dr. Ünlü, şunları söyledi:

“Hepimiz dünyaya doğal bağışıklık sahibi olarak geliriz. Bir tür banka hesabımızın doğumumuzla birlikte muazzam şekilde zengin olduğunu ve hesabımızın bitmeyen artan ve kendi kendine yetebilen bir mevduat hesabı şeklinde düşünebiliriz. Ancak dışarıdan aldığımız tüm negatif dönüşler ve yaşımızın ilerlemesi ile bu mevduat hesabı gün geçtikçe azalacaktır“.

Bağışıklık sistemi nasıl güçlenir?Dr. Gülten Erdem Ünlü, bağışıklık sistemi koruması denilen ifadenin doğal bağışıklık olduğunu hatırlatarak, vücudun yabancı organizmaları belirleyip onlara karşı geliştirdiği savunma sisteminin her zaman desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

Doğal bağışıklık sisteminin farklı koruyucu mekanizmalarına örnek olarak; öksürük refleksi, göz yaşı ve cilt yağlarında bulunan enzimlerin, bakteri ve küçük partikülleri yakalayan mukus, cilt ve mide asidini örnek olarak verilebileceğini belirten Dr. Ünlü, “Kronolojik yaşımız ilerledikçe vücudumuz zararlı antijenleri tanır ve onlara verilen yanıtı hızlandırır. Sonradan kazanılmış bağışıklık olarak tanımladığımız bu durumda da; vücut daha önce karşılaştığı antijenlere yeniden rastladığında daha hızlı tepki verir” diye konuştu.

Bağışıklık Sistemi Nedir? Güçlendirmek İçin Ne Yemeliyiz?Dünyaya gelişimizde her bir bir hücremizin farklı görevleri olduğunu belirten Dr. Gülten Erdem Ünlü; bu hücrelerin tamamı birbirleriyle uyum içerisinde çalışır ve bizleri zararlı olan mikroplara, virüslere, bakterilere, mantarlara, hastalıklara ve kansere karşı koruduklarını dile getirdi.

Baturay Tıp Sağlık Estetik Group Şirketleri İcra Kurulu Başkanı ve Artemisia Annua Pilput damla/ sprey ve Moleküler Kozmetik ürünlerinin de geliştiricisi Dr. Gülten Erdem Ünlü, bazı durumlarda bağışıklık sisteminin görevini yerine getiremeyebildiğini ve hastalıklarla karşı karşıya kalınabildiğine de dikkat çekti.

Açıklama yok.Dr. Gülten Erdem Ünlü, “İşte bu zamanlarda ; mutlaka vitamin ve mineral eksikliklerinin de yol açabileceği farklı bazı durumlar olabileceği için dışarıdan takviye vitamin destek ürünlerini beslenme düzeninize dahil etmemiz gerekiyor dedi.

Artemisia Annua Pilput gibi bağışıklığımızı güçlendiren ürünleri kullanmanızı, öneren Dr. Gülten Erdem Ünlü, dengeli ve düzenli beslenmemizi , uyku kalitemizi artırmamızı, egzersizi hayatımıza daima birinci sıraya koymamızı ve yaşam tarzımızı yeniden düzenlememizi önerebileceğini kaydetti.

HABER : Ahmet Almaz 

[UHA Haber Ajansı, 31 Ocak 2022]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.