ref: refs/heads/v3.0
enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

2023’te en çok harcama yapılan ay ağustos oldu

2023’te en çok harcama yapılan ay ağustos oldu
30 Aralık 2023
13
A+
A-

* 30 yılı aşkın tecrübesiyle restoran ve otel işletmeleri için uçtan uca işletme yönetimini kolaylaştıran yenilikçi çözümler sunan Simpra, 2023 yılında platformu üzerinden yapılan işlemlere dair verileri paylaştı.

* Yıl boyunca Simpra üzerinde açılan çeklerde bir ürünün ortalama fiyatı 299,85 TL olurken, bir sepetteki ürün sayısı ise ortalama dört oldu.

* Açılan çekler gün bazında incelendiğinde, cumartesi gününün lider olduğu ve haftanın diğer günlerinde açılan çek sayısının genellikle benzer seviyelerde olduğu görüldü.

UHA / İnternational News Agency

Türk bayrağı ve Atatürk silueti30 yılı aşkın tecrübesiyle restoran ve otel işletmeleri için yazılımlar geliştiren ve uçtan uca işletme yönetimini kolaylaştıran yenilikçi çözümler sunan Ar-Ge merkezi Simpra, 2023 yılında platformu üzerinden gerçekleşen işlemlerle ilgili verileri paylaştı.

Verilere göre, ekim ayında 7 milyon işlem adedini geride bırakan Simpra’nın 3 binden fazla müşterisinin, yazılım çözümlerini en çok Android tabanlı cihazlarda kullandığı görülüyor. Simpra’nın en yaygın kullanıldığı cihazlar Android işletim sistemine sahip sabit terminaller olurken, onları Android işletim sistemli mobil cihazlar takip ediyor. Üçüncü sırada web tabanlı cihazlar yer alıyor, arkasından ise iOS işletim sistemine sahip mobil ve PC cihazlar geliyor.

İşletmeler haftanın her günü aktifEn çok tercih edilen ödeme yöntemlerinde ilk sırada yüzde 67,7 ile nakit yer alırken, yüzde 18,2 ile ikinci sırada kredi kartları yer alıyor. Ödenen hesapların ortalamasının 299,85 TL olduğu 2023 yılında açılan çeklerin gün bazında dağılımına bakıldığında ise dengeli bir dağılım ortaya çıkıyor. Çeklerin yüzde 13,5’i pazartesi, yüzde 14’ü salı, yüzde 14,2’si çarşamba, yüzde 13,9’u perşembe, yüzde 14,7’si cuma, yüzde 15,4’ü cumartesi ve kalan yüzde 14,2’si de pazar günü açılırken; beklenildiği üzere haftanın en fazla çek açılan gününün cumartesi olduğu görülüyor.

Harcamaların yapıldığı alanlarda liderlik gel al servislerdeSimpra’nın platformu üzerinden yapılan her 10 harcamanın altısı (yüzde 62,6) gel al servisler için yapılırken, arkasından yüzde 32,1 ile restoranda ağırlanan müşteriler geliyor. Harcamaların yüzde 4,3’ünün kaynağı paket servis olurken, kalan yüzde 1,1’lik kısmın harcaması perakende noktalarında gerçekleşiyor.Simpra Satış Direktörü Fatih Tenel, konuyla ilgili şunları söylüyor: “30 yıldan uzun süredir geliştirdiğimiz çözümlerle konaklama ve yiyecek-içecek sektörlerinde teknoloji merkezi olarak yer alıyoruz. Platformumuz üzerinden yapılan alışverişlere dair bilgiler sayesinde de tüketicilerin trendlerini yakından görebiliyoruz. Verilerimize baktığımızda özellikle nisan ayından sonra işlem sayısında ve harcama tutarında artış görüyor olmak mutluluk veriyor. Simpra olarak en hareketli dönemlerinde bile konaklama ve yiyecek-içecek sektörlerinin ihtiyaçlarını kolaylıkla ve sorunsuz bir şekilde gideren çözümler geliştirmeye ara vermeden devam edeceğiz.”

Haber*  Sezin Bulum

***

Simpra hakkındaSimpra, 30 yılı aşan tecrübesiyle Restoran ve Otel işletmeleri için geliştirdiği yazılımlar ile ödeme işleme, sipariş, rezervasyon vb. uçtan uca işletme yönetimini kolaylaştıran yenilikçi çözümler sunan bir Ar-Ge merkezidir. Otel, restoran ve ödeme çözümleri gibi sunduğu tüm ürünlere 7 gün 24 saat destek operasyonuyla öne çıkan Simpra, ana ürünü olan POS sisteminin yanı sıra ödeme işleme, çevrimiçi sipariş, rezervasyonlar ve daha fazlasını içeren uçtan uca işletme yönetim sistemi sunar. Simpra restoran ve otel yönetimi teknolojisini herkes için erişilebilir ve kolay hale getirmekten büyük heyecan duyar. Simpra’nın arkasında teknoloji ve inovasyon aşkını, yeme-içme ve konuk ağırlama sektöründeki uzun yıllara dayanan deneyimle harmanlayan bir ekip bulunur. Daha fazla bilgi için https://simprasuite.com.tr/

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.