Şehir Haberleri

Zonguldak’ta maden kazası: 3 işçi hayatını kaybetti

Zonguldak’ta özel bir madende meydana gelen patlama sonrası madende mahsur kalan üç işçinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Madenin ruhsatsız olduğu ortaya çıkmıştı.

Zonguldak’ta bu sabah saatlerinde metan gazı sıkışması sonucu meydana gelen patlama sırasında içeride bulunan beş işçiden ikisi yaralı kurtarılmış, diğer üçünün kurtarılması için çalışmalar başlatılmıştı.

Ancak işçiler sağ kurtarılamadı. Kurtarma ekipleri işçilerin cansız bedenlerine ulaştı. Patlamada kurtarılan iki işçi ise tedavi altına alındı.

Zonguldak’ın Kilimli ilçesindeki özel madenin ruhsatsız olduğu ortaya çıkmıştı.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, maden kazalarının olmaya devam ettiğini ifade etmiş ve “Mahsur kalan işçilerin hayatlarından çok umudumuz yok” demişti.

Vali, sabah saatlerindeki açıklamasında, Arkadaşlarımız havalandıracaklar ve işçileri alacaklar. İşçilere ulaşıldı, görüldü. Bize ifade edilen bu. Hayatlarından umudumuz yok. Patlamayla ilgili araştırma yapılıyor. Önceliğimiz oradan 3 arkadaşımızı kurtarmaya çalışacağız” diye konuşmuştu.

© Deutsche Welle, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir