Türkiye

Zeytin Dalı Harekatı’nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4200’e yükseldi

ne mutlu türküm diyene indir ile ilgili görsel sonucu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı’yla terör örgütünün elinden kurtarılan Afrin’deki son durumu paylaştı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Fatih 6. Olağan İlçe kongresi öncesi halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’nda canları pahasına terör örgütleriyle mücadele eden Mehmetçik ve ÖSO’yu andı.

“Afrin’deki gazilerden komuta kademesinde yanıma geldiler. Bir tanesi çok manidardı. Arkadaşı dediki bu komutan cephede adeta delik teşik oldu dedi. ÖSO’dan. Karnı yok dediler. Hakketen karnı alınmış. Dikişler tamamıyla, omuzdan, kalçadan aldığı mermiler. O haliyle tekrar cepheye gitmiş. PKK onun başına çok büyük paralar veriyor. Fakat ondaki o inanç, iman farkı bir şey.”

Harekatla ilgili son bilgileri de paylaşan Erdoğan, “Satılıklarla onların imanı bir olur mu? Bay Kemal onlar benim Mehmedimle savaşan yiğitler. Onlar terör örgütüyle değil benim Mehmedimle kol kola. Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4200 oldu.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

“Ne söylersen söyle biz milletimizle el eleyiz”

– 81 milyon biz tek milletiz. Paran pulun üstünlük sebebi değil. Zaten ölümü öldürdüğümüz gün güçlüyüz. Afrin’de bunu gördük mü? Hatay’a gitmiş Bay Kemal. Ne işin var senin Hatay’da? Hesaba çektiler. 15 Temmuz’un sonrasında Yeni Kapı mitingini yaptık mı? Onada davet gönderdim. Bahçeli geldi. Bay Kemal Cuma akşamına kadar gelmeyeceğine söylüyordu. Sonra geldi. Mitingimize leke getirdi. Barış mitingi olmadığı yönünde açıklamalar yaptı. Ne söylersen söyle biz milletimizle el eleyiz. Demokrasiyi yeniden inşa ediyoruz.

“Yurt dışından 80 tane FETÖ’cüyü aldık”

– Bu vatanı böldürtmedik, böldürtmeyeceğiz. Cudi’de, Gabar’da, Tendürek’te inlerine girdik. Hala giriyoruz gireceğiz. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Kosova’da aldık geldik 6 tanesini, 3 tanesini de Gabon’dan aldık geldik. Yurt dışından 80 tane FETÖ’cüyü aldık. Almaya da devam edeceğiz. Önümüzde Cumhur ittfakı var. Biz 81 milyona bir mesaj vereceğiz. Bizi bölmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Farklı çıkalımki Türkiye’de yeni bir dönem başlasın. Kimseyi küstürmeden, üzmeden yola devam.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir