Gündem

Zeytin Dalı Harekatı’nda 2348 terörist etkisiz hale getirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batı Afrika turunun son durağı Mali’de Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin son bilgileri paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Mali Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita ortak basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine Cumhurbaşkanı sıfatı ile ilk ziyaretten memnun olduğunu söyleyerek başladı. Mali’yi uzak bir ülke olarak görmediklerini ve bağları daha da güçlendirmek istediklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G5 ortak gücüne 5 milyon dolar katkıda bulunacaklarını söyledi.

“Batı’nın terör karşısındaki vurdumduymazlığını bütün dünya izliyor”

Mali’ye terörle mücadelede her türlü desteği vereceklerini söyleyen Erdoğan, “Mali’nin istikrarına verdiğimiz önemin altını çizmek istiyoruz. DEAŞ, El Kaide ve Boko Haram gibi örgütlerin öncelikli hedefi, her zaman Müslümanlar olmuştur. Bu hususta özellikle batılı ülkelerin daha çok hassasiyet göstermesini bekliyoruz. Terörün dili, dini, etnik kimliği yoktur. Batı’nın terör karşısındaki vurdumduymazlığını bütün dünya izliyor. ” dedi.

“Zeytin Dalı Harekatı’nda 2348 teröristi etkisiz hale getirdik”

Suriye’de terör örgütleriyle mücadelenin yoğun şekilde devam ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mehmetçiğimiz ve ÖSO olarak 120 civarında şehidimiz var, 2348 teröristi etkisiz hale getirdik, bütün teröristleri temizleyene kadar devam edeceğiz. Biz tüm terörist yapılara karşıyız. Terörizme karşı samimi bir mücadele verilecekse herkes aynı tutumu benimsemeli.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şehitlerimiz, şüphesiz ki oluyor, canımız da yanıyor ama biz biliyoruz ki şehadet, makamlar üstü bir makamdır. Bu da bizim Mehmetçik’imizin en büyük gurur ifadesidir, abidesidir. ‘Her kim eli kanlı çeteleri, belli bir din ya da etnik kimlikle özdeşleştiriyorsa o, teröristin ekmeğine yağ sürüyor.’ derken, onları onlarla beraber değerlendiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

“FETÖ, şeytani bir zihniyetin temsilcileridir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mali Cumhurbaşkanı Keita ile ikili görüşmelerinde FETÖ konusunun da gündeme geldiğini aktararak şöyle konuştu:

“FETÖ ile mücadelede gündemimizdeki bir konuydu. FETÖ, şeytani bir zihniyetin temsilcileridir. Keita’ya verdiği destek için şükranklarımı sunuyorum.”

Mali Cumhurbaşkanı Keita: 8 anlaşma imzaladık

Mali Cumhurbaşkanı Keita, Türk halkı ile olan dostluğundan bahsederek, “Türkiye ile dayanışma içinde hareket edeceğiz. İki ülke arasında 8 anlaşma imzaladık.” dedi.

Kaynak: TRT Haber, AA

trt.tv

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir