Türkiye

YSK’da AK Parti’nin Büyükçekmece görüşmesi ertelendi

UHA HABER / Yüksek Seçim Kurulu’nda AK Parti’nin ‘Büyükçekmece seçimleri iptal olsun’ başvurusuna ilişkin görüşme ertelendi.

AK Parti, Büyükçekmece’ye yönelik iddiaların ardından seçimin yenilenmesini istemişti. Başvuru, ilk kez ‘olağanüstü müracaat’ yoluyla yapılmıştı.

Başvuru gerekçesinde, ilçedeki usulsüz seçmen kayıtlarının seçim sonuçlarına tesir ettiği vurgulanmıştı.

YSK görüşmeyi erteledi

Yüksek Seçim Kurulu’nda AK Parti’nin ‘Büyükçekmece seçimleri iptal olsun’ başvurusuna ilişkin görüşme ertelendi.

Kaynak: TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir