Ekonomi

Yerli kaynaklardan enerji üretimi rekor kırıldı

UHA Haber / Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı açıklamada, yerli kaynaklardan enerji üretiminde rekor kırılarak, cari açığın düşmesine büyük katkı sağlandığını ifade etti.

Mustafa Kemal ATATÜRKBakan Berat Albayrak,  Milli Enerji ve Maden Politikası ile atılan adımların meyvelerini verdiğini belirterek, yerli kaynaklardan enerji üretimi rekor kırarken, cari açığın düşmesine de büyük katkı sağladığını ve bu konuda tüm arkadaşları tebrik ettiğini açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’ın paylaştığı görselde ise 2017 Ocak- Aralık ayında 135,2 milyar kilovat saat yerli kaynaklı elektrik üretiminin, 2018 Ocak- Aralık ayında yüzde 4,17 artışla 150,9 milyar kilovat saat olduğunu ifade ederek, Ocak 2018’de 11,8 milyar olan yerli kaynaklı elektrik üretiminin, Ocak 2019’da ise yüzde 14,94 artışla 15,5 milyar kilovat saat olduğunu kaydetti.

ANKARA, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir