Sağlık & Yaşam

Yerli ilaç ve tıbbi cihaz geliştirenlere devlet desteği

İlaç ve tıbbi cihazda yerlileşmenin artması için Sağlık Endüstrileri Dönüşüm ve Araştırma Platformu kuruldu.

Kanser ilacı, aşılar, MR, ultrason…

Hepsinin yerlileştirilmesi için çalışmalar hız kazandı. Yeni bir proje ile ilaç ve tıbbi cihaz geliştiren girişimcilere devlet destek verecek.

Sağlık Bakanlığı, Sağlık Endüstrileri Dönüşüm ve Araştırma Platformunu kurdu. Böylece kamu, girişimci firmalar ve yatırımcı bir araya gelecek.

“Ücret talebimiz yok”

Sağlık teknolojileri alanında fikirlerini hayata geçirmek isteyenler, Bakanlık tarafından belirlenip firmalarla buluşturulacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakanlık olarak bu konuya gönül vermiş insanlara, araştırma yapanlara destek olmak istediklerini anlattı.

Sağlık teknolojileri alanında ülkemizde yenilikçi ürünleri teşvik edeceğiz. Gelecek hedeflerimiz doğrultusunda sağlık alanında yerli milli ürünlerimizi üretime bu ürünleri ihraç etme noktasında son derece kararlıyız.”

Yeni nesil girişimciler için başvuru süreci de başladı. Başvurular SEDAP’ın internet sitesi üzerinden alınıyor.

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Hakkı Gürsöz ise herhangi bir şart aramadıklarını söyleyerek, “Ücret talebimiz yok. Bu sadece kamu eliyle verilen bir hizmet olarak devam edecek” dedi.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir