Bilim-Technology

Yerli bilgisayar üreticisi Technopc, Arena ile büyüyecek

Bilgisayar üretiminde Türkiye’nin ilk yerli malı belgesine sahip olan, üretimin yanı sıra sektörelbazdaçözümler de sunan Technopc’nin yeni distribütörü Arena oldu.

(TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı‘nın haberine göre, yaklaşık 10 bini aşkın satış noktasına ve 400 tedarikçiye hizmet veren Arena ile Technopc, bu iş birliği sayesinde sektörün büyümesinde önemli rol oynayacak.

Technopc, yeni bir ortaklığa imza atarak, Türkiye’nin teknoloji sağlayıcısı Arena ile Türkiye’ye yaptığı yatırım ve Ar-Ge çalışmalarıyla çözüm odaklı projeye uygun üretimin yanı sıra sektörel bazlı çözümler sunan Technopc Teknoloji A.Ş. güçlerini birleştirdi.

Arena’nın, Technopc’nin yeni distribütörü olmasıyla birlikte iki şirket sektörün büyümesi ve gelişmesinde önemli bir rol üstlenecek.

Katma değerli projeler geliştirilecek

1991 yılında kurulan, 10 bini aşkın satış noktasına ve 400 tedarikçiye hizmet veren Arena, bu anlaşma ile Technopc’nin uzman olduğu ürün grupları ile kendine yeni pazarlar yaratmasını sağlayacak.

Bu iş birliği sayesinde daha fazla kuruma üretim ve Ar-Ge yapısını güçlendirme imkanı vermeyi hedefleyen  Technopc, Teknoloji sektöründeki bu büyük iş birliği ile tüm Türkiye’de güçlü iş ortaklıkları ve servis organizasyonuyla katma değerli projeler geliştirilecek.

Türkiye’nin bilgisayar üretiminde ilk yerli malı belgesine sahip öncü firması Technopc, 20 yıldır bilişim alanında tartışmasız çok önemli bir konumda bulunuyor.

Technopc, özellikle Ar-Ge çalışmalarıyla uluslararası alanda adından söz ettiren Technopc’nin ürünleri arasında; son kullanıcıya yönelik mini bilgisayarlar, monitörler, masaüstü bilgisayarlar, endüstriyel tabletler ve telefonlar, tablet PC’ler ile teknolojik medikal araçlar yer alıyor.

Technopc bu ürünlerle sağlıktan bankacılığa, eğitimden savunma alanı ile perakendeye kadar birçok sektöre hitap ediyor.

Technopc’nin yeni distribütörü Arena, 1991’de İstanbul’da kurularak, Türkiye’nin önde gelen teknoloji ürünleri tedarikçi ve tedarik zinciri yönetimi servislerinden biri haline geldi.

Arena, 400’den fazla dünya markasının IT, telekomünikasyon, tüketici elektroniği ürünlerini 10.000’in üzerinde aktif satış noktasıyla tüketiciye ulaştırıyor.

 HABER : Derya DURSUN

İSTANBUL, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir