Gündem

Meclis’te yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekiyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yeni dönemde güvenlik önlemleri daha da artırılacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yeni yasama yılı yeni uygulamalarla başladı. Hem araçla hem de yaya gelenler, Meclis’e girer girmez hissedilen güvenlik tedbirleri ile karşılaşıyor.

Atatürk Bulvarından yeni bir kapı açıldı

Meclis kampüsü içindeki trafiğin daha düzenli hale getirilmesi amacıyla personelin araçla giriş çıkışları için Atatürk Bulvarından yeni bir kapı açıldı. Otoparkın binalara uzak olması sebebiyle, personelin çalıştıkları binaya ulaşmaları için de yeni bir uygulama başlatıldı.

Araçlarını otoparka bırakan Meclis personelinin kampüs içinde dolaşımını sağlayan minibüsler de, Meclis binalarının tamamını dolaşıyor.

Artık, vekil misafirleri de kart almak zorunda

Milletvekilleri için de yeni bir uygulama var. Daha önce milletvekillerinin aracında bulunan misafirler kart almıyordu. Artık, vekil misafirleri de kart almak zorunda. Ayrıca personele ve basın mensuplarına çipli kartlar dağıtıldı. Yeni turnike sistemi sayesinde, binalara bu akıllı kartları ile girilebiliyor.

Bir yenilik de makam odalarına yapıldı. Eskiden başbakana tahsis edilen makam odası artık cumhurbaşkanı için düzenlendi.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir