Türkiye

Yeni yargı teklifi Meclis’te

UHA Haber / Yargının hızlandırılmasına yönelik yeni kanun teklifi Meclis’te. Teklifle, bölge adliye mahkemelerinde alt heyetler kurularak iş yükü azaltılacak.

Mustafa Kemal ATATÜRKAK Parti’li milletvekillerinin imzasını taşıyan kanun teklifi, bölge adliye mahkemelerinin işleyişini hızlandırmayı amaçlıyor. Buna göre, Bölge adliye mahkemelerinde alt heyetler kurularak dosyalar daha çabuk sonuçlandırılacak.

Yargıtay tarafından onama kararı verilen bölge adliye mahkemesi kararları, doğrudan ilk derece mahkemesine gönderilecek.

Hâkim adaylığı mülakatına katılabilmek için yazılı sınavdan en az 70 puan almak gerekecek.

Teklifle, hakim ve savcı adaylarının, eğitimleri sonunda atanmaya hak kazanmaları için girecekleri sınavların esasları belirleniyor.

Hakim ve savcı adaylarının staj süreçlerinin yönetmelikle düzenlenmesi öngörülüyor

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir