Kültür-Sanat

Yekaterinburg’da “Aytmatov’un Dünyası” adlı edebiyat gecesi

Rusya’nın Yekaterinburg şehrinde dünyaca ünlü yazar Cengiz Aytmatov’un doğumunun 90. yılı onuruna Başkonsolosluk tarafından “Aytmatov’un Dünyası” adlı edebiyat gecesi düzenlendi.

Çok sayıda davetlinin katıldığı etkinlikte yazar Aytmatov’un oğlu Askar Aytmatov çok değerli konuk olarak yer aldı.

Kırgızistan Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, dünyayı kalemiyle fetheden yazarın hayatı ve faaliyetleri hakkında güzel anlarıyla paylaşan etkinlik katılımcıları Aytmatov’un son derece ahlaki insan niteliklerini ve dünya kültürü ve edebiyatına sağladığı özel katkılarını vurguladı.

Ayrıca etkinlik sırasında Başkonsolosluk tarafından Aytmatov’un hayatı ve eserlerine armağan fotoğraf sergisi düzenlendi. Edebiyat gecesi katılımcıları tarafından ziyaret edilen etkinlik ziyaretçiler arasında büyük ilgi gördü.

MOSKOVA, KABER, UHA HABER

http://kabar.kg/tur/news/yekaterinburgda-aytmatov-dunyas-adl-edebiyat-gecesi/

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir