Türkiye

Yargıtay’dan Muhsin Yazıcıoğlu soruşturması kararı: Kovuşturmaya yer olmadığına dair karar kaldırıldı

Yargıtay Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünün ardından yürütülen soruşturmalarda bazı kamu görevlileri için verilen “kovuşturmaya yer yoktur” kararını kaldırdı.

Büyük Birlik Partisi’nin Eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu 2009 yılında Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde, içinde bulunduğu helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitirmişti.

Bunun bir kaza mı yoksa bir suikast mı olduğu kamuoyunda uzun bir süre tartışılmış, ortaya çeşitli iddialar atılmıştı.

Dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 2011 yılında izlediği bir videoda, birileri helikopterin bazı vidalarını sökerken gördüğünü söylemiş, “Helikopterin beynini keçiler sökmedi ya” demişti.

Cumhurbaşkanı Gül’ün talimatıyla harekete geçen Devlet Denetleme Kurulu BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümünü şüpheli bulmuştu. DDK’nın raporunda “Özellikle arama-kurtarma boyutunda Devletin topyekun seferber olmasına rağmen istenen netice alınamamış ve ağır bir kamu hizmet kusuru ortaya çıkmıştır” ifadeleri yer almıştı.

 

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir