Gündem

Yargıtay’dan MİT tırları davasında karar

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, MİT tırları davasında, Can Dündar’a yerel mahkemenin verdiği cezayı bozarak “casusluk” suçundan hüküm kurulması gerektiğine karar verdi.

Pelin Çift İle Gündem ÖtesiYargıtay 16. Ceza Dairesi, eski Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ ve Ankara temsilcisi Erdem Gül hakkındaki davanın temyiz incelemesini tamamladı.

Yerel mahkemenin verdiği kararı bozan Yargıtay 16. Ceza Dairesi; Dündar hakkında 15 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası öngören “gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla temin etme” suçundan hüküm kurulması gerektiğine karar verdi.

Erdem Gül’ün bu suça yönelik durumuna ilişkin değerlendirmede ise yeterli, kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğinden, ispat edilemeyen suçtan beraatine karar verilmesi gerektiği açıklandı.

MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin gizli kalması gereken bilgi ve fotoğraflara gazetede yer verdikleri gerekçesiyle eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a 5 yıl 10 ay, Ankara Temsilcisi Erdem Gül’e 5 yıl hapis cezası verilmişti.

Kaynak: AA, TRT Haber

trt.tv

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir