Şehir Haberleri

Yalova’da “Etik Değer” konulu konferans

UHA HABER / Yalova Valiliği Sivil Toplum İlişkiler Müdürlüğü ve Akademide Etik Derneği tarafından “Etik Değer” konulu Konferans düzenlendi

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın haberine göre, Yalova Valiliği Sivil Toplum İlişkiler Müdürlüğü ile Akademide Etik Derneği’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen konferansta günümüzde “Etik Değer”in önemine değinildi.

Akademide Etik Derneği Başkanı Prof. Dr. Fahri Apaydın, derneğin amacı ve vizyonu konusunda bilgi verdi.

Prof. Dr. Fahri Apaydın,derneğin bir misyon kurumu olduğuna vurgu yaparak, çok hızlı bir gelişme göstererek özellikle etik konusunda kurulduğu günden bu yana önemli akademik faaliyetler düzenlediğini söyledi..

Derneğin çok önemli hedefleri bulunduğuna dikkat çeken  Başkan Prof. Dr. Apaydın, bu hedeflerin gerçekleşmesi için kurucuların yoğun bir şekilde çalıştığını ifade etti.

Prof. Dr. Apaydın, Akademide Etik Derneği’nin hayata geçirilmesiyle, Türkiye’deki  akademisyenlerin etik konusunda akademik faaliyet yürüttüğü önemli bir platform olduğunu açıkladı.

Lisans üstü eğitim alan ya da almış olan her akademisyenin derneğin üye olabildiğini belirten .Prof. Dr. Apaydın, Akademide Etik Derneği olarak, hangi görüşten olursa olsun etik konusunda hassasiyeti olan ve Türkiye’de bu konuda gelişimin sağlanmasını isteyen akademisyenleri bünyelerine almayı çok arzuladıklarını bildirdi.

Prof. Dr. Apaydın, dernek olara ‘Teori ve Uygulama adında dergi çıkardıklarını kaydetti.

İstanbul Üniversitesi İşletme Yönetimi ve Organizasyon Anabilim Dalı Dr.Öğr. Üyesi Ahmet Gökhan Acar tarafından verilen “Etik Değer”konulu konferansta, etik nedir – temel etik değerler – etik ilkeler – etik kurallar – üst etik değerler üzerinde durdu.

Dr.Öğr. Üyesi Ahmet Gökhan Acar, günümüzde etik kuralların ortak yaşamı mümkün kıldığını belirterek, bu konudaki yaklaşımlar ve kuramlar incelendiğinde bütün bireylerin ve toplumlar açısından aranılan ve hedeflenen değerlerin, temel etik değerleri ve ilkeleriyle örtüştüğünün görüldüğünü açıkladı.

Bir toplumdan diğerine çok büyük değişiklik göstermeyen temel ve üst etik değerlerin ve ilkelerin belli bir  başlıklarda toplanmasının mümkün olduğunu hatırlatan Dr.Öğr. Üyesi Ahmet Gökhan Acar, bunların da; Adalet (hakça davranma), Doğruluk – Dürüstlük (içi – dışı bir olma, “hilesiz olma”), Tarafsızlık (nesnel davranma, liyakati esas alma) ve Sorumluluk (bencillik ve kişisel çıkarlardan uzak olma, sorumlu davranma) olduğunu kaydetti.Konferans katılımcıların etik değerlere ilişkin deneyimlerini içeren sohbetin ve soru-cevap bölümünün ardından son buldu.

Valimiz Muammer EROL düzenlenen konferansa katkılarından dolayı Akademide Etik Derneği Başkanı Prof. Dr. Fahri Apaydın’a plaket verdi.

Konferansa Vali Muammer Erol’un yanı sıra, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci, Vali Yardımcısı Dr. Ahmet Kurt, Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Bekler, Sivil Toplum kuruluşlarının Başkanları, Kamu Kurum kuruluşlarının üst düzey yöneticileri katıldı.

HABER : Ataner YÜCE

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / YALOVA

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir