Ekonomi

Wirecard Türkiye Genel Müdürü Burhan Eliaçık oldu

UHA HABER / Almanya’nın en değerli finans kuruluşu ve Frankfurt Borsası’nda işlem gören ilk 30 teknoloji şirketinden biri olan Wirecard AG çatısı altında faaliyet gösteren Wirecard Türkiye’nin Genel Müdürlüğü görevine Burhan Eliaçık getirildi.

Farklı alanlarda ödeme çözümlerini bir arada sunan Wirecard Türkiye’nin Genel Müdürlüğü görevini Burhan Eliaçık üstlendi.

Eliaçık, kuruluşunda yer aldığı Ödeme ve Elektronik Para Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de sürdürecek.

Burhan Eliaçık Kimdir?
Burhan Eliaçık, ODTÜ Endüstri Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra çalışma hayatına 2000 yılında Garanti Bankasında başladı. 2011 yılında Garanti Bankası’ndan ayrılana kadar Garanti ve İş Bankası çabalarıyla başlatılan ve kısa sürede tüm bankaların ortak çabası haline gelen POS’ların ortak kullanımı projelerinde sürece liderlik görevlerini üstlendi. 2011 yılından itibaren Vodafone Türkiye’de Mobil Finansal Servisler Kıdemli Müdürü olarak görev yapan Eliaçık, bu şirkette ilgili departmanın kurulum çalışmalarından başlayarak, banka kullanan veya henüz bankacılık hizmetiyle tanışmamış geniş kitlelerin mobil teknolojiler aracılığıyla finansal hizmetlere erişmesi için birçok çalışmalar yaparak ve sistemler geliştirdi. Görev aldığı 4 yıllık süre boyunca Türkiye’nin en kapsamlı üye işyeri satış ağına sahip ön ödemeli kart projesini Vodafone, Visa, PTT ve ING Bank işbirliğiyle hayata geçirdi. Ayrıca Dünya’nın ilk “Social Wallet” konseptine sahip, içerisinde dünya çapında birçok ilk ve yenilikleri barındıran Vodafone Cep Cüzdan hizmetini hayata geçirerek şirkete global ölçekte 6 ödül kazandırdı. Eliaçık, 2015 yılında Ödeme ve Elektronik Para Derneği’nin kuruluşunda da yer alarak yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlendi. Burhan Eliaçık, mobil, bankacılık ve ödeme sistemleri alanındaki 16 yıllık deneyimiyle kurumların dijital dönüşümü ve fırsatları yakalamasına yardımcı olmak üzere danışmanlık vermekte ve FinTech startup’lara mentorluk yapmaktadır.

 

HABER : Ceylan Naza & İstanbul

Wirecard Hakkında
5.300 çalışandan oluşan uzman kadrosuyla ve piyasadaki 20 yıllık tecrübesiyle, 279.000’den fazla müşterisine online ve mobil uluslararası ödeme çözümleri sunan ve finansal teknoloji stratejileri konusunda destek sağlayan Wirecard AG 2014 yılında tüm GSM operatörlerinin 1 numaralı iş ortağı ve mobil ödeme lideri olan Mikro Ödeme/3PAY’in tamamını satın alarak Türkiye pazarına girmiştir. O tarihten itibaren hizmet ağını geliştirmeye devam eden Wirecard Türkiye, alanında en geniş ödeme lisansı olan BDDK E-para ve Ödeme lisansıyla faaliyet göstermektedir. e-Para, Mobil Ödeme ve Sanal POS çözümleriyle işyerlerinin farklı ihtiyaçlarına 360 derece çözümler sunan kuruluş, finansal teknolojiler alanında deneyimli ekibi ile işyerlerinin online ödemeler alanında stratejik iş ortağı olmayı hedeflemektedir. Dünyanın finansal teknolojiler alanında en hızlı büyüyen dijital platformlarından biri olan Wirecard AG, 26 ülkede, 200’den fazla ödeme çözümü 30’dan fazla para birimiyle hizmet vermektedir. Wirecard AG hisseleri Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmektedir.

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir