Şehir Haberleri

Van’da sosyal medyadan terör propagandasına 1 gözaltı

Van’ın Çaldıran ilçesinde sosyal medyadan terör propagandası yaptığı tespit edilen şüpheli gözaltına alındı. Şüphelinin evinde silah ve mühimmat ele geçirildi.

Van Çaldıran İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği ekipleri, terör örgütü PKK/KCK’nın faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesi çalışmalarını sürdürüyor.

Ekipler, sosyal medyadan terör propagandası yaptığı belirlenen R.D.’yi gözaltına aldı.

Şüphelinin Kuskunkıran Mahallesi’ndeki ikametinde yapılan aramada G3 piyade tüfeği, buna ait 7 şarjör, 190 fişek, kalaşnikof silaha ait 3 şarjör ve 78 fişek ile ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

Şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir